TREĆA ČETVRTINA DOVELA KOŠARKAŠICE DO UBEDLJIVOG PORAZA

Košarkašice Partizana poražene su od ekipe Budućnosti u okviru 7. kola druge faze regionalne WABA lige. Partizan-Budućnost 62:81 (17:16, 15:21,12:22,18:22).

Na današnjem susretu prva četvrtina protekla je u dosta izjednačenoj igri, timovi su se smenjivali u vođstvu, a naša ekipa je serijom 6:0 preko Ivanke Matić i Milice Spikić stekla 4 poena prednosti (15:11). Ipak, prva četvrtina nije završena na pravi način – pri rezultatu 17:13 i pola minuta do kraja četvrtine, crno-bele gube loptu u ranoj fazi napada, što tim iz Podgorice koristi, pogađaju trojku i sa samo pola koša zaostatka završavaju prvi period.

Dosta efikasno je počela druga četvrtina. Ivanka Matić je održavala naš tim u rezultatskoj prednosti, međutim, ponovo je usledilo nekoliko praznih minuta u fazi napada, te ekipa Budućnosti u 18. minutu vraća prednost u svoju korist (31:30) i tera trenera Ivića da zatraži tajm-aut. Nakon poena Rade Vidović, crno-bele ponovo ulaze u seriju grešaka i loše završavaju poluvreme, tako da ekipa Budućnosti serijom 6:0 odlazi na veliki odmor sa prednošću 37:32.

Nažalost, kako je završeno prvo poluvreme, tako je i započeto drugo – ponovo je treći period bio rak rana našeg tima. Dosta su nepovezano naše devojke igrale u napadu i tim iz Podgorice u 25. minutu prvi put na meču dolazi do 12 poena prednosti (47:35). Propustio je naš tim priliku da se vrati u utakmicu nakon prilaska na osam poena zaostatka. Bojana Vulić pravi faul u napadu i odmah, po nepisanom pravilu, prima se trojka na drugoj strani, te kasnije protivnik još više uvećava svoju prednost i rezultatom 59:44 ulazi u poslednji period.

U poslednjoj četvrtini naša ekipa se u potpunosti predala, gošće su u jednom trenutku bile na maksimalnih +26 (75:49), a konačan rezultat današnjeg susreta 62:81 postavlja Lidija Vučković 13 sekundi pre kraja.

Posle ovog poraza košarkašice Partizana su na skoru od 6 pobeda i 7 poraza i za plasman na završni turnir regionalne lige potrebna je pobeda od 17 i više poena u poslednjem kolu u Železniku.

Pre svega toga crno-bele očekuje novo iskušenje u okviru domaće lige protiv ekipe Kraljeva, već u subotu od 19h. U pitanju je izuzetno bitna utakmica, pre svega zbog prednosti domaćeg terena u polufinalnoj seriji, a i završnice kupa, koji se 16. i 17. marta održava u Banji Koviljači.

Partizan: Stepanović 5 (5sk.), Matić 17, Vidović 2, Mitrović 8, Klasen 9, Janković 1 (7sk.), Mitić 2, Miletić, Spikić 9, Vučković 9 (4as.), Cvetković, Vulić.