ILIĆ DIRIGOVAO, PARTIZAN POBEDIO

Izabranici Miroslava Đukića savladali su pred praznim tribinama Rad rezultatom 3:1 (2:1).

Posle dužeg vremena Partizan je, zahvaljujući vremešnom Iliću, odigrao jedan dobar meč i zabeležio pobedu na domaćem terenu.

Prva ozbiljnija akcija viđena je u 9. minutu, kada je Janković lepo uposlio Tavambu, koji sa nekih 9 metara iskosa šutira oštro po zemlji, a Stevanović odbija u korner. Dva minuta kasnije Janković je solidno potegao sa distance, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Crno-beli dolaze u vođstvo u 17. minutu sjajnim golom Tošića iz slobodnog udarca.

Partizan je ponovo pretio u 25. minutu, kada je Ilić uposlio Miletića na levoj strani šesnaesterca, a bek crno-belih pogodio prečku.

U 30. minutu Tošić na levoj strani upošljava Tavambu, Kamerunac dribla uz gol-aut liniju, a zatim vraća u srce šesnesterca ka Tošiću, koji šutira iz prve, Stevanović je već bio savladan, ali pred gol-linijom reaguje Volkov.

Dva minuta kasnije Ožegović je za sekundu zakasnio da ka golu pošalje loptu nakon centaršuta Tošića iz slobodnog udarca, da bi u nastavku Veselinović u poslednjem trenutku intervenisao ispred Jankovića i loptu izbacio u korner.

Ožegović je propustio veliku priliku u 35. minutu, kada ga je Miletić sjajno uposlio dugom loptom iza leđa odbrane, ali je napadač crno-belih sa ivice peterca šutirao preko gola.

Pravo niotkuda Rad stiže do izjednačenja. U jednom od retkih prelazaka na polovinu crno-belih „Građevinari” su se izborili za penal, Ostojić je srušio Lutovca, a sa bele tačke precizan je bio Volkov.

Ponovo je Ožegović imao veliku šansu, kada je nakon pâsa Ilića u 54. minutu mogao da bira hoće li uposliti Tavambu, ili sâm završiti brže akciju da bi napravio potez više i dozvolio defanzivcima gostiju da intervenišu.

Ilić je u 63. minutu sjajno povukao kontru, uposlio na levoj strani Miletića, koji vraća u sredini ka Tošiću, čiji udarac Stevanović brani, a zatim i Miletićev u nastavku nakon odbitka.

Pritisak je urodio plodom u 70. minutu, kada se nakon kornera Jankovića u šesnaestercu gostiju najbolje snašao Zdjelar.

Rad je zapretio u 82. minutu, kada je na levoj strani lopta došla do zaboravljenog Ajkovića. On tada odlično šutira, ali je na visini zadatka bio Stojković.

Tačku na ovaj meč stavio je Tavamba u 88. minutu nakon asistencije Ilića.

Partizan: Stojković, Cucin, Miletić, Ostojić (46′ Mitrović), Miletić, Zdjelar, Ilić, Tošić (66′ Đerlek), Janković, Tavamba, Ožegović (78′ Jevtović).