AGONIJA SE NASTAVLJA, PARTIZAN PORAŽEN NA ČAIRU

Ekipa Miroslava Đukića poražena je u derbiju kola, na gostovanju Nišu rezultatom 1:0 (0:0).

Partizan je imao terensku inicijativu u ne preterano sadržajnom prvom poluvremenu. Viđeno je tek nekoliko donekle zanimljivih situacija, uglavom u šesnaestercu Radničkog. Jedina konkretna prilika bila je u 42. minutu, kada je Suma šutirao iz srca šesnaesterca, ali je Šaranov odlično odbranio.

Partizan je nastavio sa pritiskom i u drugom poluvremenu, a stopostonu šansu imao je u 56. minutu štoper Miletić, koji je nakon jednog kornera zaostao na polovini Nišlija. Vulićević je kolegu iz odbrane pronašao dugom loptom, ali je zicer Miletiću odbranio Šaranov.

Novu priliku da savlada Šaranova imao je Mitrović u 67. minutu, nakon centaršuta Tošića iz slobodnog udarca, ali je šutnuo tik iznad prečke.

Pravo niotkuda Radnički stiže do gola i, ispostaviće se, pobede. Noma je poslao sjajan pâs kroz odbranu ka Pavkovu, koji sa leve strane pogađa suprotni ugao Stojkovićevog gola.

Crno-beli su nastavili sa pritiskom do kraja utakmice, ali promene rezultata nije bilo.

Partizan: Stojković, Vulićević, Miletić, Mitrović, Miletić, Zdjelar, Pantić (77′ Jovanović), Tošić, Suma (76′ Ilić), Ivanović (60′ Janković), Ožegović.