TRILER U STAROJ ZAGORI PRIPAO CRNO-BELIM DEVOJKAMA

Košarkašice Partizana savladale su u Bugarskoj ekipu Beroea rezultatom 65:66 (16:18, 14:15, 15:8, 20:25).

Izuzetno izjednačenu prvu četvrtinu dobile su naše devojke, na krilima odlične Ivanke Matić, koja je već u ovom periodu imala dvoicfren učinak (11 poena). Prvo su, nakon jedne dobre sekvence domaćih sustigle, a zatim i prestigle bugarsku ekipu – 16:18.

Nastavila je Matićeva sa odličnom igrom i u drugoj četvrtini, te su negde na polovini ovog perioda naše devojke stigle do najubedljivije prednosti – 21:28. Domaća ekipa je ipak uspela da se konsoliduje u nastavku, pa je rezultat na poluvremenu glasio 30:33.

Naša ekipa pala je u trećoj deonici, o čemu svedoči i rezultat. Nakon izjednačene igre u ranoj fazi, Bugarke su, kako je četvrtina odmicala, preuzimale inicijativu i mini-serijom u završnici otišle na poslednji odmor sa vođstvom – 45:41.

Ešli Klasen i Ivanka Matić pokrenule su crno-bele u nastavku, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a u završnici je viđena prava drama. Na nešto više od minut do kraja, Kočeva pogađa trojku za 64:60, da bi nakon tajm-auta trojku vratila Milica Mitrović, koja je u najvažnijem trenutku pogodila svoj prvi šut za tri nakon četiri dotadašnja promašaja. U narednom napadu Dineva realizuje samo jedno slobodno bacanje, pa je usledio minut odmora zatražen sa klupe domaćih. Ivanka Matić pogađa trojku na 12 sekundi pre kraja, da bi u poslednjem napadu domaće košarkašice promašile dva šuta za pobedu, koju je na kraju odnela ekipi Partizana.

Partizan: Stepanović 8, Matić 26 (15sk., 2bl.), Vidović 3, Mitrović 4 (6as., 4as., 4uk.), Klasen 20 (5uk.), Janković 3 (6sk, 6uk.), Miletić, Spikić, Cvetković 2.