CRNO-BELI OMLADINCI SAVLADALI MEGU

U18 tim Partizana slavio je rezultatom 101:98 u duelu protiv ekipe Mega Bemax-a na „Adidas Next Generation” Kupu. Ovo takmičenje pod pokroviteljstvom Evrolige jedno je od najprestižnijih za mlade košarkaše na evropskom kontinentu. Svi mečevi će biti odigrani u dvorani u Železniku, a direktan prenos će biti na kanalima Arena Sport televizije.

Bolje su crno-beli otvorili utakmicu i poenima Karapandžića i Dvitkova stigli do 5 poena prednosti. U nastavku se igralo koš za koš, ali Partizan sredinom ove prve četvrtine pravi seriju 13:2 i podiže prednost na 11 poena. Na kraju ovog perioda rezultat na semaforu je glasio 25:16 u korist crno-belih.

Druga četvrtina je počela trojkom Marka Pecarskog, koji je time najavio pravi poenterski obračun između njega i Luke Cerovine. Pored njih, istakao se i Stevan Karapandžić, koji je već na poluvremenu imao 7 asistencija. I pored ne tako dopadljive igre u drugom periodu, crno-beli su sa prednošću i rezultatom 49:42 otišli na veliki petnaestominutni odmor.

Iako je Mega sa dva pogotka za tri poena početkom treće četvrtine prišla na samo 4 poena zaostatka, Dvitkov i Pecarski su serijom 16:7 odveli Partizan na maksimalnih plus 13. Ponovo je Mega odgovorila mini-serijom, pa je rezultat posle pola sata igre glasio 72:64.

Marko Pecarski je u poslednjem periodu vukao ekipu napadački, ali je imao velikih problema u odbrani usled 4 lične greške. Tu je najviše profitirao Mateja Jovanović, sin bišeg trenera Partizana Vlade Jovanovića, te Mega dolazi do izjednačenja na 3 minuta do kraja. Dva puta je Pecarski pogađao za vođstvo, ali su oba puta igrači Mege uspevali da izjednače. Na isteku 4. četvrtine Pecarski ipak nije bio precizan u svom pokušaju, pa se sa rezultatom 89:89 otišlo u produžetak.

Prisebniji su bili crno-beli u dodatnih 5 minuta. Mladi Karapandžić je preuzeo odgovornost i bitnim poenima sa linije penala i lucidnim asistencijama odveo svoj tim do pobede, koja Partizan stavlja na prvo mesto B grupe.

Pored Mege i Partizana, u grupi B se još nalaze i ekipe Cibone i GBA iz Praga. Naredni meč crno-beli igraju sutra u 12 časova protiv češke ekipe.

Partizan: Pecarski 26 (12 sk., 3 ukr.), Karapandžić 15 (10 as., 4 sk.), Dvitkov 18, Nešković 9, Nešović 6, Popović 2, Brekić 8, Rutešić 8, Tanasković 9.