PARTIZAN BEZ OSMINE FINALA

Tim iz Beograda večeras je izgubio u Češkoj protiv ekipe iz Plzenja. Rezultat je glasio 2:0 za Viktoriju,

Igrači Partizana su u prvih 10ak minuta igrali solidno, kao u Beogradu, držali su loptu, ali je onda Viktorija preuzela stvari u svoje ruke. Tri velike šanse je imala ekipa iz Češke, ali se 2 puta ispriječio zid u vidu Stojkovića, dok su jednom domaći šutirali preko gola. Do kraja prvog poluvremena su igrači Viktorije vrebali šansu, a Partizan je igrao povučeno. Očekivalo se da „Parni valjak” krene agresivnije u drugom poluvremenu, ali to se nije desilo. Viktorija je i dalje napadala, što je rezultovalo golom Krmenčika poslije greške Ostojića u 67. minuti. Đukić je uveo Ožegovića umjesto Jevtovića i krenuo u ofanzivu, ali bez ikakvih posljedica po ekipu Viktorije. U 78. minuti, Đukić je uveo i Sejdubu Sumu, koji je priprijetio sa ivice 16 metara, što bi se moglo izdvojiti kao jedina Partizanova šansa u ovoj utakmici. Četvrti sudija je pokazao 4 minuta nadoknade, a srpski predstavnik se preselio u kazneni prostor Viktorije. Posle jedne odbijene lopte nazad do Stojkovića, srpski golman je loše ispucao glavom, gol je bio prazan i Čermak je poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Partizan se oprostio od osmine finala i sada se okreće domaćoj ligi, gdje ima 9 bodova zaostatka za vodećim timom.