„PARNI VALJAK” SAMLEO LIDERA!

Rukometaši Partizana zabeležili su drugu uzastopnu pobedu u nastavku sezone savladavši lidera na tabeli, ekipu Železničara, rezultatom 24:23 (11:10).

Na krilima izvanrednog Milosavljeva, ubojitog Živkovića, iskusnog Butulije, ekipa Nenada Maksića nanela je tek drugi poraz Nišlijama, koji su loše otvorili ovaj deo sezone.

Gostima je bilo potrebno 40 sekundi da zarade prvo isključenje, što je domaća ekipa iskoristila da golovima Milenkovića i Minića povede sa 2:0. Nakon povratka Mađara na teren, gosti uzvraćaju sa dva vezana pogotka. Na drugoj strani pogađaju Stevanović, a zatim, nakon dobre odbrane u kontri i Živković. Nisu crno-beli u potpunosti iskoristili dobar momentum, jer Sretenović u tom periodu smanjuje prednost, a zatim Gemaljević brani sedmerac Živkoviću.

Za kratko vreme dvojica domaćih igrača zaradili su isključenje, što Nišlije koriste i stižu do izjednačenja. Ni Nedeljković ne uspeva da iskoristi sedmerac, međutim, smušen napad Železničara omogućio je kontru crno-belima, koju Živković pretvara u gol, a u narednom napadu kapiten Partizana realizuje treći sedmerac dosuđen svom timu i ponovo donosi svom timu dva gola prednosti – 6:4. Nalet domaćih uz puno sreće prekida Spasić, kome je Milosavljev odbranio sedmerac, ali se lopta vratila u ruke igraču Železničara, koji iz drugog pokušaja ne greši. Oko 20. minuta i Železničar je poveo prvi put na utakmici. Međutim, ponovo crno-beli preuzimaju inicijativu i stiču vođstvo iako brojčanu prednost nisu dovoljno iskoristili. U međuvremenu ni Zlatanović nije uspeo da realizuje sedmerac.

Agoniju domaćih sa 7 metara prekida Maksić i na pet minuta do kraja poluvremena ponovo vraća svoj tim na dva gola prednosti – 10:8. Nalet domaćih prekida Sretenović, međutim, Maksić je opet bio precizan sa 7 metara na drugoj strani. Loše je ekipa Nenada Maksića odigrala završnicu poluvremena, ali Železničar to ipak nije kaznio. Sve što su Nišlije uspele jeste da preko Milovanovića smanje prednost crno-belih pred odlazak na odmor – 11:10.

Drugo poluvreme otvorio je Milosavljev, odbranivši sedmerac, da bi na drugoj strani novi gol postigao kapiten Živković. Uzvratio je Spasić, a dva gola prednosti domaćinu ponovo donosi Maksić. Spasić je u ovim trenucima držao Železničar u igri – najpre kada je realizovao sedmerac, a zatim, nakon što Maksić u narednom napadu nije uzvratio istom merom, Spasić u napadu svoje ekipe novim golom donosi Nišlijama izjednačenje – 13:13. Kao što se vidi, igralo se gol za gol. Ponovo je Živković doneo prednost Partizanu, da bi Spasić još jednom sa 7 metara doneo izjednačenje, a zatim, nakon greške crno-belih u kontri, i prednost (14:15), pa je Maksić reagovao tajm-autom.

Reakcija Maksića urodila je plodom, jer Butulija najpre donosi izjednačenje sa 7 metara, a zatim, nakon perioda u kome su u prvom planu bila dva golmana, Živković donosi vođstvo crno-belima. Imao je Butulija priliku da nakon dobre odbrane u kontri donese dva gola prednosti svom timu, međutim, Zlatanović odlično brani, a u nastavku akcije Đukić izvrsnim golom donosi novo izjednačenje Nišlijama.

Usledila je revija sedmeraca – na jednoj strani Trnavac brani dva kaznena udarca gostima, dok je na drugoj strani Stevanović dva puta bio precizan. Nakon još jedne izvanredne odbrane Milosavljeva, Butulija pogađa na drugoj strani i pri rezultatu 19:16 vidno besni trener Nišlija je prinuđen da reaguje minutom odmora.

Usledio je period dominacije Nišlija, koji na krilima Đukića dolaze na samo gol zaostatka. Pri rezultatu 20:19 Vučković u situaciji sa igračem više maši zicer, što na drugoj strani kažnjava Živković. Železničar ponovo preuzima inicijativu i, nakon gola Đukića na nešto više od 4 minuta do kraja, stiže do izjednačenja – 22:22.

Pred kraj smo bili svedoci prave drame, kada Butulija, nakon isključenja kapitena Vučkovića, donosi prednost svom timu. Krsmančić nakon sjajne odbrane Milosavljeva dolazi do lopte i opet izjednačuje, da bi na nešto više od minut do kraja Jokić doneo vođstvo i, ispostaviće se, pobedu domaćem timu.