„PARNI VALJAK” U POLUFINALU KUPA KORAĆA

Partizan je večeras, objektivno govoreći, ipak bez većih muka pobijedio ekipu Zlatibora iz Čajetine rezultatom 67:54 (17:14, 15:16, 21:8, 14:16).

Čajetinci su se dobro držali u prvom poluvremenu, ali je treća četvrtina bila ključna za ishod. Partizan je malo sporije počeo, postigao samo 9 poena za 8 minuta igre, dok je Zlatibor imao dosta otvorenih šuteva, ali i veliki broj izgubljenih lopti. U drugoj četvrtini Partizan je iskoristio razliku u kvalitetu u reketu, a posebno se istakao Gagić sa nekoliko poena iz odbojke i zakucavanjem posle promašene trojke Gosa. Čajetinci su nastavljali da koriste otvorene šuteve i na odmor se otišlo sa samo 2 poena prednosti za Partizan, 32:30.

U trećoj četvrtini Partizan je dodao gas, zategao odbranu i veoma brzo se odlijepio na 15 razlike. Kvami Von je odlično dirigovao igrom u tom periodu. Nekoliko dobrih sekvenci u odbrani, pogođeni šutevi i asistencije donijeli su Partizanu prednost od 15 poena poslije 30 minuta igre i rezultat je glasio 53:38.

U četvrtoj četvrtini Partizan je rutinski priveo utakmicu kraju. Andrić je pogodio 3 trojke, od toga dvije na asistenciju večeras odličnog Kvamija Vona, koji je ukupno podijelio 4 asistencije. Istakao se i mladi Tanasković sa dva atraktivna zakucavanja.

Na kraju je bilo 67:54 za beogradski tim, najefikasniji su bili Von, Andrić i Gagić sa po 10 poena.

Crno-beli sutra u 21:00h igraju polufinale protiv ekipe Mega Bemaksa, koju su nedavno porazili u okviru utakmice ABA lige.

Partizan: Vilijams-Gos 4 (5sk.), Von 10 (4as., 2bl.), Si 2, Tadić, Aranitović 4 (4sk.), Marinković 6, Tanasković 8 (4sk., 2uk., 2bl.), Veličković 9 (4sk.), Gavrilović 2, Andrić 10 (4sk.), Gagić 10, Šalić 2.