REMI U HUMSKOJ, TEST SEZONE U PLZENJU

Fudbaleri Partizana i Viktorije remizirali su u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope u Beogradu. Rezultat, kojim su mnogo zadovoljniji gosti, na kraju je iznosio 1:1 (0:0).

Obe ekipe ušle su u meč agresivno, ali i oprezno, te se na prvo uzbuđenje čekalo do 32. minuta. Tada je Suma odlično u prostor izbacio Pantića, koji umesto šuta pokušava da loptu vrati ka Gvinejcu i omogućava golmanu gostiju da interveniše.

Veliku šansu imao je Suma u 35. minutu nakon što ga je sjajno uposlio Tošić, ali šut omalenog veziste sa 7 metara iskosa Hruška izbija u korner. Nakon kornera Tavamba šutira glavom tik preko gola.

Ovih nekoliko šansi crno-belih uveli su utakmicu u brži ritam, ali do kraja poluvremena nije bilo konkretnijih prilika ni pred golom Stojkovića, ni pred golom Hruške.

Još agresivnije su crno-beli ušli u nastavak, što im se isplatilo u 58. minutu. Pantić izvrsno upošljava na desnoj strani Vulićevića, koji uz pomoć Limberskog pogađa Tavambu u trepavicu, a Kamerunac donosi vođstvo svom timu.

Ponovo su domaći zapretili u 64. minutu, Tošić je lepo zalomio, šutirao iskosa, ali je Hruška bio oprezan.

Česi su prvi put zapretili u 67. minutu, lopta je u srcu šesnaesterca došla do Kopica, koji iz okreta šutira, ali Miletić odbija u korner.

U 75. minutu otvara se nova prilika za goste, kada Krmenčik odigrava povratnu loptu ka Limberskom, kojeg, srećom, blokira Mitrović.

Dva minuta kasnije nesmotrenost odbrane Partizana na svu sreću nije kažnjena. Naime, nakon kornera Zemana Krmenčik je na petercu bio sam kao duh, ali je napadač češkog šampiona za delić sekunde bio sporiji i lopta završava u naručju Stojkovića.

Nakratko je domaća ekipa uspela da se oslobodi pritiska, čak i stvori jednu polupriliku, kada je Pantić nakon pasa Ivanovića šutirao pored gola, međutim, mreža se zatresla na drugoj strani. Igrao se 81. minut, loptu koja je bila viđena u gol-autu, Krmenčik, koji je, ispostaviće se, bio u ofsajdu, vraća na ivicu peterca, odakle je Reznik šalje u gol i donosi svom timu izjednačenje.

U finišu utakmice viđene su još dve solidne situacije pred golom domaćih, međutim, Stojković nije imao previše problema, a crno-beli su meč završili sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Mitrović.

Partizan: Stojković, Vulićević, Miletić, Mitrović, Urošević, Jevtović, Pantić, Tošić, Janković, Suma (71′ Ivanović), Tavamba (90′ Marković).