VELIKA POBEDA RUKOMETAŠA U ŠUMICAMA

Rukometaši Partizana zabeležili su veliku pobedu u 14. kolu SRLS, MRK Crvena zvezda – Partizan 23:25 (11:13). Ovom pobedom crno-beli su napravili ogroman korak ka plasmanu u plej-of.

Na početku susreta domaća ekipa se nešto bolje snašla. Pre svega zahvaljujući Šotiću su vrlo brzo stekli tri gola prednosti (5:2, 6:3). Usledio je tajm-aut Nenada Maksića, nakon čega crno-beli znatno podižu nivo igre. Pogotkom Darka Stevanovića prišli su na gol zaostatka, a u 22. minutu Partizan stiže i do izjednačenja, dok prvo vođstvo našem timu (9:8) donosi Butulija u 24. minutu susreta. Naši rukometaši su igrali mnogo bolje u tim trenucima, Milosavljev je dominirao na golu, a sve je to pratio odličan napad, te je nedugo zatim bilo i +3 za naš tim (12:9). Prvo poluvreme okončano je rezultatom 13:11 u korist izabranika Nenada Maksića.

Na početku drugog poluvremena igralo se u serijama, prvo su crno-beli preko Butulije poveli 14:11, zatim su usledila su dva gola protivnika, da bi Partizan, najviše zahvaljujući danas izvanrednom Stevanoviću, došao do tada maksimalnih +4 (17:13). Međutim, domaćin se vrlo brzo vraća u igru i prilazi na samo gol zaostatka. Tada je Darko Stevanović sâm držao crno-bele u prednosti, Milosavljev je skinuo dva jako važna zicera, priključio se Milenković unevši, naravno, ogromnu sigurnost u odbrani i ponovo je usledila serija našeg tima, koji je 10 minuta pre kraja stigao i do 5 golova prednosti (24:19). Do kraja susreta domaća ekipa je na sve načine pokušavala da se vrati u susret, no mlada ekipa Partizana je uspela da odbije nalet golom iz kontre Živkovića, a kasnije sačuva prednost, te je veliko slavlje našeg tima moglo da počne.

Najviše golova u crno-belom taboru postigao je Darko Stevanović (8), mrežu domaćih tresli su i Nemanja Živković 6 puta, Butulija 5, Vuk Milenković 3, Aleksa Maksić 2 i Luka Minić jednom. Treba pomenuti i izvanrednog Dejana Milosavljeva, koji je zabeležio 12 odbrana.

Posle ove pobede naš tim se izdvojio na drugom mestu sa 19 bodova iz 14 utakmica i u narednom kolu će dočekati lidera šampionata, niški Železničar.