CRNO-BELI POSUSTALI U PRODUŽETKU

Partizan se porazom od Olimpije u večerašnjem meču zvanično oprostio od trke za plej-of ove sezone ABA lige.

Crno-beli su u prvoj četvrtini uglavnom vodili, te je rezultat na kraju početnih 10 minuta je glasio 23:18 za tim iz Srbije. U ovom periodu se istakao Najdžel Vilijams-Gos sa 10 poena, uz dvije pogođene trojke. U drugoj četvrtini „Parni valjak” je malo posustao, što je ekipa Olimpije koristila i zahvaljujući pogođenim trojkama stekla prednost. Ipak, rezultat na kraju poluvremena bio je 37:36 za Partizan.

Ulazak u drugo poluvreme je za crno-bele bilo slično prvom, odmah su započeli agresivnije i odlijepili se na dvocifrenu razliku. Ipak, kao i tokom čitavog susreta, Olimpija se vraća šutem za 3 poena. „Parni valjak” je odbio taj nalet i otišao sa dvocifernim viškom u, ispostaviće se, ne poslednjih 10 minuta ovoga meča. U drugom poluvremenu Partizan je uglavnom nosio Kvame Von, koji je svojim šutevima i prodorima, kao i asistencijama, održavao prednost. Poslednjih 10 minuta za crno bele su bili kobni – igrači Olimpije su pogađali sve, a posebno Špan, koji je ove sezone na uzorku od 46 pogođenih trojki iz 99 pokušaja. Olimpija je sustigla 10 poena zaostatka, ali je Partizan imao napad za pobjedu. Von je šutirao iz rolinga, ali je promašio i otišlo se u produžetak. Odmah na početku je Špan pogodio trojku za 80:77, ali Partizan pravi seriju 7:0, nakon koje Marinković pravi faul za dva slobodna bacanja i Olimpija se vraća u egal. Na drugoj strani je Gos promašio jedan težak šut i šanse crno-belih su bile na minimumu. Novica Veličković je trojkom sa 8 metara vratio nadu, ali je Marinković u zadnjim sekundama promašio trojku za pobjedu. Olimpija je na kraju slavila i samim tim izbacila Partizan iz plej-ofa ABA lige, za čije mesto su se crno-beli borili sa Mornarom iz Bara.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 23 poena i 7 asistencija. Pratio ga je Kvame Von sa 17 poena i 5 asistencija.

Crno-beli će sledeći meč odigrati protiv ekipe Budućnosti u hali „Aleksandar Nikolić”.

Partizan: Vilijams-Gos 23 (4sk., 7as., 2uk.), Von 17 (7sk., 5as.), Si 9 (4sk.), Aranitović 2 (6sk.), Marinković 11, Veličković 12 (8sk.), Pecarski, Gagić 11 (6sk., 2uk., 3bl.), Šalić 2.