CRNO-BELI POTOPILI PRIMORJE

Vaterpolisti Partizana zabeležili su pobedu u 12. kolu Regionalne vaterpolo lige protiv ekipe Primorja EB, rezultatom 11:8 (4:2, 2:2, 4:2, 1:2).

Već nakon prve četvrtine crno-beli su imali prednost od dva gola. Vaterpolisti Partizana su odlično koristili situacije sa igračem više i čak tri puta na taj način postigli gol u prvom periodu. Nakon prvih osam minuta rezultat na semaforu je glasio 4:2 u koristi crno-belih, u čijim redovima su strelci bili Andrejević (dva puta), Vučinić i Radonjić.

Nakon zatišja na početku drugog perioda usledila su dva odlična napada Partizana, pa je beogradska ekipa u tom trenutku imala 4 gola prednosti. Ipak, pred kraj prvog poluvremena gosti postižu dva gola. Ekipe su otišle na zaslužen odmor, a crno-beli su imali više razloga za zadovoljstvo jer je rezultat glasio 6:4 u njihovu korist.

Silovito su obe ekipe ušle u drugo poluvreme i za kratko vreme razmenile po dva pogotka. Crno-beli ipak uspevaju da se sastave u odbrani, te sa još dva gola u mreži Primorja beleže pozitivan saldo i u ovoj četvrtini.

Poslednji osmominutni period je pripao gostima, ali im to nije bilo dovoljno za konačnu pobedu.

Trostruki strelci za Partizan su bili Aleksandar Andrejević i Nikola Radonjić, Đorđe Vučinić je bio precizan dva puta, dok su Marko Janković, Aleksandar Radanović i Marko Manojlović postigli po jedan pogodak.

Mladi tim crno-belih se posle ove pobede nalazi na četvrtom mestu Regionalne vaterpolo lige, a ovaj trijumf bi mogao mnogo da im znači u borbi za plej-of.