POBEDA ZA KRAJ PRIPREMA

Ekipa Miroslava Đukića pobedom je okončala pripreme na Kipru savladavši Šahtjor iz Soligorska rezultatom 2:1 (0:0).

Mučili su se crno-beli da probiju žuti bedem igrača Šahtjora, naš tim je lepo kombinovao, ali je nedostajao završni pâs, a samim tim i konkretnije prilike za gol. Prvi ozbiljan pokušaj viđen je u 26. minutu, kada je Tošić iz slobodnog udarca šutirao pod samu prečku, ali je golman Šahtjora uspeo da odbrani.

Nakon nekoliko polušansi na obe strane, pred kraj poluvremena viđen je solo prodor Jankovića i dobar šut sa distance, ali je Klimovič ponovo bio uspešan.

Nakon kornera u 49. minutu, lopta dolazi do Pantića, nakon čijeg šuta loptu u gol skreće Tavamba.

Zapretili su i Belorusi u 67. minutu, kada je nakon udarca lopta okrznula stativu.

Minut kasnije, nakon kiksa Mitrovića i centaršuta sa desne strane, Miletić postiže autogol.

Dobar pokušaj Uroševića viđen je u 79. minutu, kada je bek Partizana dobro potegao sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola.

Upravo je Urošević ponovo pokazao svoje sposobnosti u 83. minutu, kada je odlično centrirao kao i protiv Teplica, a pred golom Šahtjora najbolje se snašao Đerlek i doneo novo vođstvo i, ispostaviće se, pobedu svom timu.

Imao je prilike i Vakulko da postigne svoj prvenac u nadoknadi vremena. Janković je povukao polukontru po levoj strani, vratio u sredinu ka Sumi, koji nesebično pronalazi Ukrajinca, ali Klimović skida zicer.

Partizan: Stojković, Vulićević, Miletić, Mitrović, Urošević, Jevtović (46′ Radin), Pantić (71′ Vakulko), Tošić (77′ Đerlek), Janković, Ivanović (63′ Suma), Tavamba.