POBEDA PARTIZANA U BALKANSKOM KLASIKU

Ekipa Nenada Čanka zabeležila je treću uzastopnu pobedu savladavši na domaćem terenu Cibonu rezultatom 80:69 (17:17, 23:26, 21:16, 19:10).

Domaću ekipu je do pobede predvodio kapiten Novica Veličković, a crno-beli su meč prelomili u poslednjoj četvrtini.

Nakon početna dva minuta bez poena na obe strane, domaći prave seriju od 7:0, koju trojkom prekida Ratkovica. Na drugoj strani trojku vraća Veličković, da bi do kraja četvrtine Cibona preko Tomasa i Ratkovice uspela da se potpuno vrati u igru. Rezultat na kraju prvog perioda glasio je 17:17.

Veličković i Novačić predvodili su svoje ekipe u svojevrsnom šuterskom obračunu na početku druge četvrtine. Tokom većeg dela ovog perioda gledali smo rezultatsku klackalicu, da bi zahvaljujući dobroj roli Žorića pred kraj poluvremena gosti iz Zagreba na odmor otišli sa minimalnom prednošću – 40:43.

Košarkaši Cibone i dalje odlično šutiraju za tri u nastavku, dok je sa druge strane Veličković predvodio svoj tim u napadu – kapiten domaćih pogađao je bez greške. Uprkos činjenici da crno-beli nisu briljirali napadački, energija Veličkovića i Gagića u oba pravca održavala ih je u egalu, a pred kraj treće četvrtine probudio se i Vilijams-Gos, pa se na poslednji odmor otišlo sa rezultatom 61:59.

S mnogo više energije domaći ulaze u četvrtu četvrtinu, pa predvođeni Veličkovićem i Vonom posle dva i po minuta prave seriju 7:0 i stižu do 9 poena prednosti. Do tog trenutka gostujući igrači su već izašli iz bonusa, a vrlo brzo nakon sjajnog rolinga Vilijamsa-Gosa, crno-beli prvi put stižu do dvocifrene prednosti – 72:61. Zonska odbrana Cibone načas uspeva da izbaci domaću ekipu iz napadačkog ritma, međutim gosti to ne uspevaju da materijalizuju u napadu. U finišu utakmice Aranitović sa 4 vezana poena definitivno stavlja tačku na ovaj meč.

Partizan: Vilijams-Gos 13 (8as.), Von 6, Si 2, Aranitović 8 (4sk., 2uk.), Marinković 9, Veličković 23 (12sk.), Gavrilović 6, Gagić 8 (4sk., 2uk., 2bl.), Šalić 5.