KOŠARKAŠICE UBEDLJIVE U BORU

Košarkašice Partizana zabeležile su svoj jedanaesti trijumf u 13.kolu domaćeg prvenstva savladavši ekipu Bora rezultatom 92:55 (30:19, 23:9, 22:12, 17:15).

Kao i u većini ovosezonskih domaćih utakmica Partizan pitanje pobednika rešava na samom startu. Predvođene Radom Vidović crno-bele su nakon samo 3 minuta igre stekle 8 poena prednosti(12:4) i naterale trenera domaćih na tajmaut. Dosta efikasna košarka se igrala na obe strane u prvoj deonici, a prvi put do dvocifrene prednosti naše košarkašice odlaze uz zvuk sirene trojkom Amerikanke Klasen.

Kao i na početku utakmice i u drugoj četvrtini naš tim pokazuje snagu i novom trojkom Klasen kao i poenima iz kontre Stepanovićeve odlazi na +18 (39:21) u 14. minutu susreta. Ni novi tajmaut nije pomogao domaćoj ekipi, serija našeg tima se nastavila sve do 19.minuta i prednosti od čak +31 (52:21). Do kraja prvog poluvremena ekipa Bora je ipak uspela da sa -25 ode na odmor.

U drugom poluvremenu slična priča, prednost crno-belih išla je i do +43, a do kraja susreta šansu su dobile igračice koje nisu imale puno minutaže kod trenera Ivića.

Najviše poena u našem timu su kao i na prošlom susretu postigle Ivanka Matić i Rada Vidović po 19.

Nakon ovog kola tim Partizana ostaje na drugom mestu na tabeli, a naredni susret crno-bele očekuje već u sredu u okviru regionalne lige kada na megdan stiže ekipa Beroe iz Stare Zagore.