PARTIZAN TRIJUMFALNO ZAPOČEO SEZONU

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u prvoj takmičarskoj utakmici u sezoni 2017/18. Protiv Podgoričke Budućnosti, čini se da je mogla biti daleko ubedljivija, ali na kraju najvažnija je pobeda – 2:0 (0:0).

Na radost većine navijača Partizana, kako na klupi tako i na terenu viđeno je dosta ljudi za koje se vezuju veliki uspesi, pa i onaj najveći i najskoriji, dupla kruna prethodne sezone.

Evidentno je u prvom poluvremenu bilo problema na adaptaciju, kako zbog takmičarske pauze, tako i zbog velike sparine i temperature od plus 30 stepeni u Beogradu. Ipak, pred 20.000 crno-belih duša, Partizan je ostvario važan trijumf na startu kvalifikacija za Ligu šampiona pred odlazak u Podgoricu na revanš koji je na programu već za sedam dana.

Crno-beli su u prvih 45. minuta ˝osećali˝ teren, privikavali se na teške uslove ali i imali posed lopte i šanse Đurđevića, Kosovića, a najzapaženija je svakako ona Leandra Tavambe u samom finišu prvog poluvremena. Nakon kontre, odličan centaršut Vulićevića a Tavambin šut glavom odlazi tik preko gola. S druge strane, gostujući protivnik nije skoro nijedanput prešao na suprotnu polovinu.

Čini se kao da je ta prilika bila samo najava za poprilično zanimljivije drugo poluvreme i kanonadu, nažalost samo šansi, ali uz ipak dva značajna gola.

Već na startu Nemanju Mihajlovića zamenio je Leonardo da Silva Souza, što je, po svemu sudeći, bio ključan trenutak utakmice.

Nakon samo par minuta još jedan idealan centaršut, ovog puta Kosovića, a Tavamba usamljen pred sjajnim golmanom gostiju, promašuje, odnosno Mijatović fenomenalno brani.

Partizan je zaigrao znatno agresivnije i jasno je da je tražio gol, što je vrlo brzo i dobio, u 52.minutu igranje rukom protivnika u šesnaestercu i penal za crno-bele. Sa bele tačke siguran je bio Uroš Đurđević. 1:0.

Od tog trenutka dugo očekivana rapsodija u igri domaćih pod palicom Miroslava Đukića, rastrčali su se crno-beli, ispratila ih je i publika, pa su se šanse nizale kao na traci.

5 minuta nakon vođstva lep pas Jankovića ka Vulićeviću koji iz trka šutira pored gola.

A onda, 63. minut i na JNA se, uprkos vrelini, mnogo lakše diše. Tavamba je još jednom na utakmici, uprkos velikim promašajima, pokazao izuzetnu korisnost u ulozi koju mu je trener Miroslav Đukić namenio. Sjajan pas kojim je na drugoj strani izbacio Leonarda, a ovaj efektno zabio loptu u mrežu za 2:0!

Nedostajalo je sreće večeras da rezultat ne ostane samo na tome. Već u 68. minutu zamena uloga, Leonardo odlično upošljava Tavambu koji je ponovo neuspešan u duelu 1 na 1 sa golmanom.

U 79. preslikana situacija, ponovo promašaj…

Do kraja smo videli i sjajnu kontru i Đurđevićev izlet ispred protivničke mreže, ali nije bio uspešan, mada se stiče utisak da je imao opciju i asistencije Leonardu na drugoj strani stative.

Na kraju vredi napomenuti da je moglo i bolje, ali da nekakvih posebno zaključaka nakon prve utakmice u sezoni zaista nije moguće donositi, ali ono što je potrebno napomenuti jeste svakako činjenica da u cilju ozbiljnih takmičarskih ambicija stvari sa pojedinim igračima, njihovim ponašanjem, međusobnim odnosima, pojedinim ugovorima i eventualnim pojačanjima (posebno u odbrani) treba iskristalisati što pre. Umesto tabloidnih trač priča, vreme je da se radi, i da baš svi do jednog radimo u cilju našeg Partizana, što je naša obaveza. Sad je bitno, sad je vreme!

U ovu ekipu, s druge strane, treba verovati, jer to zaslužuje. Treba istaći i da večerašnja požrtvovanost i borbenost Evertona, Vulićevića, Ostojića, ali i većine ostalih momaka, to apsolutno dokazuje.

Revanš utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraće se u Podgorici, 18.jula s početkom u 20:45h.