PORAZ U ŽELEZNIKU ZA KRAJ SEZONE

Košarkaši Partizana završili su sezonu porazom od FMP rezultatom 78:68 (22:17, 21:16, 21:20, 14:15).

Jako skromno izdanje od strane obe ekipe viđeno je na početku meča. U prvih 4 minuta samo su dva igrača bili strelci, na jednoj strani 4 poena je upisao Apić, a na drugoj Vrabac. Bolden i Radanov donose sjajan ritam svom timu koji na prvi odmor odlazi sa prednošću – 22:17.

Haotična igra Partizana u drugoj četvrtini omogućila je domaćima da predvođeni Čovićem lagano održavaju prednost, te da je u finišu poluvremena i uvećaju. Maksimalna prednost FMP-a iznosila je 12 poena, a rezultat na kraju prvog poluvremena glasio je 43:33.

Nisu uspeli crno-beli da kazne loš ulazak FMP-a u drugo poluvreme. Nakon trojke Andrića domaći serijom 8:0 dolaze do, do tada maksimalnih, plus 15. Košarkaši Partizana nisu uspeli da iskoriste ni činjenicu da je veći deo treće četvrtine domaća ekipa igrala bez klasičnog plejmejkera (4 lične greške Čovića, povreda Ljubičića), pa je na poslednji odmor ekipa iz Železnika odnela prednost od 11 poena – 64:53.

Imali su crno-beli prilike da se nekoliko puta potpuno vrate iz nokdauna, ali sem Hečera koji je uspeo da uhvati nekakav napadački ritam, nije bilo u redovima gostiju igrača raspoloženih za igru. Uprkos činjenici da je Čović u ranoj fazi poslednje deonice zaradio petu ličnu grešku te da je FMP igrao bez klasičnog plejmejkera, sve što su gosti uspeli to je da se približe u jednom poenu na 6 poena zaostatka.

Partizan: Ratkovica 9 (5as), Vrabac 8, Marinković 2, Veličković 7 (5sk), Majstorović 2, Birčević 8 (6sk), Andrić 10 (3uk), Hečer 18, Pot 2, Luković 2.