PORAZ NA POČETKU SERIJE

Košarkaši Partizana poraženi su u prvom duelu polufinalne serije od FMP-a rezultatom 91:96 (14:18, 26:19, 17:31, 34:28).

Skoro celu utakmicu gosti su vodili, a meč je obeležio neverovatan broj faulova.

Smušeno i dekoncentrisano su domaći otvorili meč, što su agilniji i agresivniji gosti iskoristili da u ranoj fazi utakmice dođu do prve ozbiljnije prednosti – 6:14. Sem Lukovića, u redovima crno-belih nije bilo raspoloženog igrača, ali su do kraja četvrtine izabranici Aleksandra Džikića ipak uspeli da umanje prednost ekipe iz Železnika – 14:18.

Na početku druge četvrtine gledali smo izuzetno sporu igru i seriju faulova na obe strane, tek minut igre bo je potreban gostima da ispune bonus. Serija grešaka domaćih dozvolila je igračima FMP-a da ponovo steknu ozbiljniju prednost – 18:25, pa je Džikić bio prinuđen da traži tajm aut. Nije pomoglo, jer gosti ubrzo dolaze i do dvocifrene prednosti. Usledio je zatim konačno i period dobre igre Partizana. Domaći predvođeni Veličkovićem najpre prilaze na samo dva poena zaostatka a zatim nakon sjajne role Birčevića i do prvog vođstva na meču na nešto manje od minut do kraja. Pogotkom Birčevića okončano je prvo poluvreme vođstvom crno-belih – 40:37.

Predvođeni Čovićem gosti drugo poluvreme otvaraju serijom 13:0. Treća deonica u potpunosti je pripala košarkašima FMP-a koji su u finišu četvrtine imali i maksimalnih 14 poena prednosti. Marinković tada vezuje dve trojke da bi Čović trojkom sa velike udaljenosti svom timu vratio dvocifrenu prednost pred poslednju četvrtinu – 57:68.

Mučili su se crno-beli na početku četvrte četvrtine, gosti su ubedljivo nadskakali ekipu Partizana u čijim redovima sem Veličkovića niko nije uspevao ništa da pogodi. Usledio je period agilnije igre u kojem su domaći nakon dobre role Ratkovice uspeli da se negde na polovini poslednje deonice približe na 5 poena zaostatka uprkos očajnom izvođenju slobodnih bacanja – 71:76. Ostatak četvrtine obeležio je ogroman broj faulova (ruku na srce i kompletnu utakmicu). Košarkaši Partizana nisu uspeli da utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu, učinak je na obe strane bio skoro podjednak pa su gosti iz Železnika zabeležili pobedu za vođstvo u seriji.

Partizan: Ratkovica 2 (5as), Vrabac 1, Jovanović, Marinković 10, Veličković 27 (5sk), Majstorović 6, Birčević 19, Andrić 9, Hečer 11 (6as), Pot, Luković 6.