PARTIZAN DOMINANTNO U ŽELEZNIKU

Košarkaši Partizana bez većih problema savladali su FMP 85:71 i ostvarili 12. pobedu u pretposlednjem 13. kolu Košarkaške lige Srbije, čime su se ponovo izjednačili sa Crvenom zvezdom mts na prvom mestu na tabeli.

Crno-beli su rešili meč u drugoj polovini druge četvrtine. Dok se koncepcija napada FMP-a potpuno raspala, Partizan je iz tranzicije i otvorenih šuteva iz pozicionih napada pravio razliku. Trojkom Hečera uz sirenu stavljena je tačka na prvo poluvreme, koje je završeno rezultatom 28:47.

Partizan je sredinom prve četvrtine napravio seriju 14:0 i do kraja ovog perioda imao prednost od 11:22. FMP je odigrao znatno kvalitetnije u trećoj četvrtini i uspeo da smanji zaostatak na 53:64. Domaćini su i u poslednjoj četvrtini nastavili u istom stilu, ali je Partizan u ovoj deonici mnogo bolje kontrolisao rezultat.

Partizan su predvodili Hečer sa 18 poena, Veličković sa 11 poena i 5 skokova, Birčević i Vrabac sa 11, Marinković sa 9 i Ratkovica sa 7 poena i 10 asistencija. U FMP-u se istakli Apić sa 15 poena, Radanov sa 12 poena, Davidovac sa 10 poena, 11 skokova, ali i 5 izgubljenih lopti i Čović sa 9 poena i 8 asistencija.

U poslednjem kolu regularnog dela šampionata Partizan u Pioniru dočekuje Mega Leks u subotu 3.juna u 18h.

Izvor: doubledouble.rs