KOŠARKAŠI SLAVILI U ČAČKU

Ekipa crno-belih uspela je da u još jednoj neizvesnoj završnici zabeleži pobedu savladavši Borac rezultatom 73:76 (19:17, 18:22, 14:21, 22:16).

Delovalo je da na kraju treće i početku četvrte deonice gosti iz Beograda drže sve u svojim rukama i utakmicu lagano privode kraju ali je ekipa Aleksandra Džikića kao i dosta puta ove sezone, i sada dozvolila protivniku da meč uvede u neizvesnu završnicu.

Jako smušeno su gosti ušli u ovaj meč, serija grešaka u napadu omogućila je Čačanima da naprave prednost, pa je trener Džikić na nešto manje od 4 minuta igre, pri rezultatu 8:2 morao da reaguje minutom odmora. Usledila su dva loše realizovana napada, da bi zatim zahvaljujući Vrabcu i Lukoviću gosti uhvatili priključak pa sada reaguje trener Borca. Ostatak prve četvrtine bio je izjednačen, videli smo po jednu mini seriju obe ekipe a na prvi odmor prednost nosi Borac – 19:17.

Na početku druge četvrtine crno-beli prave mini seriju, najpre polaganje Veličkovića pa zatim i trojka Andrića, te Raško Bojić mora da reaguje u ranoj fazi. Propustio je Partizan priliku da adekvatno kazni očajnu napadačku igru domaćih u jednom periodu, pa su košarkaši Borca uspeli da se trgnu i uhvate priključak. U jednom periodu druge četvrtine gledali smo pravi poenterski ,,obračun” sa jedne strane Milovanovića a sa druge Birčevića, a rezultat na poluvremenu glasio je 37:39.

Loše su i jedni i drugi otvorili drugo poluvreme, da bi u nastavku uglavnom gledali situaciju gde crno-beli predvođeni Birčevićem pokušavaju da se odlepe dok Čačani zahvaljujući šutu sa distance drže priključak. Finiš trećeg perioda u potpunosti pripada gostima koji zahvaljujući Veličkoviću na poslednji odmor nose do tada maksimalnih 9 poena prednosti – 51:60.

Pogotkom Andrića za dva poena crno-beli po prvi put stiču dvocifrenu prednost koju su održavali tokom većeg dela poslednje deonice. U dva navrata su košarkaši Borca propustili da uhvate priključak, da bi im to pošlo za rukom na dva minuta do kraja kada su nakon trojke Marinovića prišli na samo 4 poena zaostatka – 69:73. Nakon promašaja Birčevića i faula na drugoj strani Todorović realizuje oba slobodna bacanja, ali na drugoj strani uzvraća Veličković pogotkom iz reketa. U narednom napadu Marinović pogađa iz reketa ali ne uspeva da realizuje i dodatno slobodno bacanje. Na drugoj strani Marinković pogađa samo jedno slobodno bacanje na 4 sekunde do kraja, da bi u poslednjoj sekundi utakmice Marinović promašio šut za produžetak.

Partizan: Ratkovica 6, Vrabac 5 (5sk), Marinković 8 (6sk), Veličković 13, Majstorović 6 (5sk), Birčević 15, Andrić 5, Hečer 8 (4as), Pot 2, Luković 8 (5sk).