STOTKA CRNO-BELIH ZA NASTAVAK POBEDNIČKOG NIZA

Košarkaši Partizana zabeležili su ubedljivu pobedu nad Spartakom savladavši goste iz Subotice rezultatom 100:80 (27:15, 26:19, 29:22, 18:24).

Partizan je meč otvorio serijom od 7:0, a gosti prve poene postižu tek u 4. minutu kada je Jelenić pogodio slobodno bacanje. Gosti su uspeli na kratko da se konsoliduju ali crno-beli ubrzo dolaze do dvocifrene prednosti koju su i održavali do kraja prve četvrtine – 27:15.

Nastavila je ekipa Aleksandra Džikića sa sjajnom igrom i u drugoj četvrtini, u kojoj su veliku minutažu dobili mladi Tanasković i Jovanović. Raspoloženi Tanasković predvodio je svoju ekipu koja je vrlo brzo stekla a zatim i održavala ubedljivu prednost do kraja poluvremena. Na veliki odmor otišlo se sa rezultatom 53:34.

Luković otvara drugo poluvremena na isti način kao i prvo, sjajnim izdanjem u oba pravca pa je domaćoj ekipi bilo potrebno 3 minuta igre da stekne, do tog momenta maksimalnih, 28 poena prednosti. Viđeno je u ovoj četvrtini i nekoliko atraktivnih poteza, Luković, Marinković, Birčević zakucavanjima su završavali dobre napade svoje ekipe, dok su se košarkaši Spartaka uglavnom odlučivali na šuteve sa distance što im je omogućilo da u jednom trenutku smanje zaostatak na koliko-toliko pristojniju meru. Trener Džikić nije bio zadovoljan periodom igre u kome su Subotičani uspeli da zaostatak smanje na minus 17, pa je zatražio tajm-aut, nakon koga Marinković veže dve trojke a zatim i Ratkovica poentira u kontri te crno-beli vraćaju visoku prednost. Rezultat na kraju treće četvrtine glasio je 82:56.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, trener Džikić podelio je minutažu a njegova ekipa je u laganom ritmu održala visoku prednost.

Partizan: Ratkovica 7 (7as), Vrabac 5 (9sk), Jovanović 4, Marinković 16, Tanasković 9 (15sk), Majstorović 10 (5sk), Birčević 10, Andrić 12, Hečer 7 (8as), Luković 20 (6sk).