CRNO-BELI U RASEJANJU: OBRADOVIĆ ŠAMPION BELGIJE, SOLIDAN UČINAK NAŠIH NA ZATVARANJU SEZONE

Sezona u većini evropskih liga završena je za vikend, a nekoliko naših igrača imalo je zapažen učinak.

Fulam Slaviše Jokanovića završio je sezonu minimalnim porazom u revanšu plej-ofa na gostovanju Redingu.

Adem Ljajić odigrao je ceo meč i postigao jedini gol za svoju ekipu na gostovanju Đenovi (2:1), Saša Lukić je na teren ušao u 17. minutu dok je Nikola Ninković duel propratio sa klupe. Ivan Radovanović bio je standardan u redovima Kjeva, a njegov tim poražen je na Bentegodiju od Rome (3:5).

Stevan Jovetić zamenjen je u 64. minutu duela sa Osasunom našeg Petra Vasiljevića na kome je postigao novi pogodak za kraj dobre polusezone (5:0). Stefan Savić bio je standardan u pobedi nad Atletikom iz Bilbaa na Visente Kalderonu (3:1), kao i Darko Brašanac na gostovanju Hihonu (2:2). Rajko Brežančić zamenjen je u 74. minutu na gostovanju Mursiji (3:1), dok je Stefan Šćepović ušao na teren u nadoknadi vremena duela u kome je Hetafe kao domaćin savladao Elče (2:0).

Miloš Jojić zamenjen je u poslednjem minutu regularnog dela duela sa Majncom u Kelnu (2:0), na kome je zabeležio novu asistenciju, koju možete videti ovde. Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta na gostovanju Ingolštatu (1:1).

Maribor našeg Darka Milaniča remizirao je na gostovanju Radomlju (1:1).

Danko Lazović zamenjen je u 61. minutu duela sa Ferencvarošom na domaćem terenu (4:1) na kome je postigao jedan gol, dok je Marko Šćepović odigrao ceo meč. Dušan Brković bio je standardan u redovima Debrecina koji je na svom terenu poražen od Honveda (2:5).

PAOK našeg Vladimira Ivića savladao je ubedljivo Panatinaikos u Atini (0:3), a zatim i dva puta minimalnim rezultatom Panionios, najpre na Tumbi, a zatim i u gostima.

Milan Lukač bio je standardan u pobedi nad Alanjasporom (3:0). Nemanja Tomić odigrao je ceo meč na gostovanju Gaziantepu (2:1) dok je Petar Grbić ušao u igru u poslednjem minutu regularnog dela na gostovanju Mersinu (2:2).

Standardan je bio i Nikola Mitrović čiji je Anortozis minimalnim rezultatom poražen kao domaćin od AEL-a iz Larnake.

Miralem Sulejmani zamenjen je u 42. minutu duela sa Bazelom na domaćem terenu u kome je zabeležio asistenciju (2:1).

Aleksandar Miljković odigrao je ceo meč u kome je Amkar poražen od Rubina u Permu (1:2), kao i Gregor Balažic čiji je Ural poražen minimalnim rezultatom na gostovanju Ufi. Zoran Tošić odigrao je poslednjih pola sata u pobedi nad Anžijem u Moskvi (4:0).

Ivan Obradović i Žarko Tomašević odigrali su svih 90 minuta u duelu svojih timova, a bolji je bio domaćin, Anderleht (3:2), koji je tom pobedom i proslavio novu titulu šampiona Belgije. Obojica su bili standardni i u prethodnom kolu, Obradović na gostovanju Šarlroi (1:3), dok je Tomašević uspeo da zabeleži i asistenciju u pobedi nad Brižom (2:1). Luka Stojanović odigrao je prvo poluvreme na gostovanju Eupenu (2:0).

Miroslav Radović zamenjen je u 62. minutu na gostovanju Jageloniji gde je Legija remizirala bez golova.

Andrija Živković odigrao je svih 90 minuta na gostovanju Boavisti na zatvaranju portugalskog šampionata i zabeležio asistenciju (2:2). Nemanja Petrović ušao je na teren u 88. minutu na gostovanju Sportingu (4:1), dok je Radosav Petrović bio standardan u pobedi nad Belenenšešom (2:0).

Čikago našeg Veljka Paunovića savladao je minimalnim rezultatom na gostovanju DC Junajted.

Valeri Božinov zamenjen je u 73. minutu duela sa Junanom (1:1).