PARTIZAN SLAVIO NAKON PRODUŽETAKA

Ekipa Aleksandra Džikića slavila je na gostovanju Dinamiku rezultatom 83:87 (20:26, 18:24, 22:10, 13:13, 10:14).

Prikazali su crno-beli dva različita lica u dva poluvremena. Nakon prve polovine igre delovalo je da će Partizan zabeležiti rutinsku, ubedljivu pobedu, da bi očajnom igrom u nastavku gosti dozvolili protivniku da se potpuno vrati u meč. Ipak, favorizovani gosti su uspeli da se koliko-toliko konsoliduju i zahvaljujući smirenosti i preciznosti u produžetku izbore novu pobedu u domaćem šampionatu.

U prvih nekoliko minuta prve četvrtine gledali smo izjednačen ritam, ali ne i efikasnu košarku da bi nakon 5 vezanih poena Marinkovića i prve prednosti iznad dva poena koju je bilo koja od ekipa stekla Nikolić tražio tajm-aut. Crno-beli su nastavili da kontrolišu ritam do kraja prve četvrtine te je gostujuća ekipa na prvi odmor odnela 6 poena prednosti – 20:26.

U ranoj fazi gosti druge četvrtine gosti stiču dvocifrenu prednost, koja je rasla kako je vreme odmicalo, te na polovini druge deonice prednost Partizana iznosi 16 razlike. Crno-beli su dugo održavali visoku prednost, a sve što su domaći uspeli je da je u finišu koliko-toliko smanje, pa je rezultat na kraju poluvremena glasio 38:50.

Delovalo je da je Partizan bolje otvorio drugo poluvreme, zahvaljujući unutrašnjoj igri gosti su u ranoj fazi održavali prednost da bi usledio period očajne igre što igrači Dinamika koriste da se serijom 8:0 primaknu na samo 5 poena minusa – 51:56. Srljali su košarkaši Partizana iz greške u grešku, da bi se do kraja treće deonice Dinamik i potpuno vratio igru, a trojkom Čakarevića u poslednjoj sekundi i došao do izjednačenja pred poslednji odmor – 60:60.

Nastavljaju crno-beli sa lošom igrom i u četvrtoj četvrtini, domaći realizuju dva napada i dolaze do prednosti, pa Džikić odmah reaguje minutom odmora. Agoniju crno-belih prekida Andrić sa dve vezane trojke i donosi svom timu izjednačenje – 66:66. Usledio je period neefikasne igre što je rezultiralo nervozom na obe strane. Najpre je Ratkovici dosuđen nameran faul, zatim je tehničku dobio Marinković, a onda je i obostrana tehnička dosuđena Lukoviću i Frendu. Usledila je prava rovovska borba i igra živaca, ušlo se u neizvesnu završnicu, pri rezultatu 73:73 najpre Andrić dva puta maši na jednoj strani, a zatim i Bruks na drugoj pa se ušlo u produžetak.

Malo je dobre košarke u produžetku viđeno na obe strane, mnogo grešaka i promašaja, a crno-beli su uspeli da ostvare pobedu najviše zahvaljujući prisebnosti sa linije za slobodna bacanja.

Partizan: Ratkovica 9 (8as), Vrabac 7, Marinković 10 (9sk), Veličković 12 (9sk), Majstorović 6, Birčević 10, Koprivica 2, Andrić 17, Hečer 12, Luković 2 (5sk).