PETARDA ZA KRAJ, SLAVLJE MOŽE DA POČNE!

Fudbaleri Partizana završili su sjajnu sezonu u prvenstvu ubedljivom pobedom nad ekipom Mladosti 5:0 (2:0).

Od početka do kraja utakmice crno-beli su kontrolisali meč te po ko zna koji put pokazali da titula ide u prave ruke.

Prva šansa na meču viđena je u 10. minutu. Nakon centaršuta Vulićevića Đurđević solidno šutira glavom ali Krznarić brani, nakon odbitka napadač Partizana je rabonom vraća u peterac gde ispred Kosovića interveniše Pejović.

Crno-beli dolaze u vođstvo u 18. minutu. Kosović ubacuje loptu u šesnaesterac, Janković je sjajno prima i još lepše asistira ka Leonardu koji je lagano smešta u gol.

Brazilac je imao novu šansu u 31. minutu. Miletić iz auta pronalazi Đurđevića na levoj strani šesnaesterca, ovaj odlaže ka sredini gde Leonardo šutira u trku ali Krznarić brani.

Partizan dolazi do drugog gola u 37. minutu. Lepo je Vulićević uočio samog Jevtovića koji se lepo namestio i sa distance poslao loptu iza leđa Krznarića.

Nastavili su crno-beli sa agresivnom igrom ali do kraja poluvremena nije bilo golova ni većih uzbuđenja.

Prvo uzbuđenje u nastavku viđeno je u 52. minutu. Đurđević se sjajno izborio za poziciju, šutirao iskosa levo sa nekih desetak metara ali golman Mladosti loptu izbija u korner.

Nakon nekoliko nedovoljno konkretnih akcija crno-belih, sevnula je kontra u 65. minutu, a na asistenciju Đurđevića svoj drugi gol na meču postiže Leonardo.

Nisu fudbaleri Marka Nikolića stali na tome, u 71. minutu postignut je i četvrti gol. Leonardo je asistencijom uzvratio Jankoviću koji se upisuje u listu strelaca.

U 81. minutu Partizan postiže i peti gol, strelac je Kosović.

Veliku šansu dva minuta kasnije propuštaju domaći. Jevtović je sjajno prebacio celu odbranu Lučanaca zajedno sa golmanom, ali sa gol linije ispred Đurđevića interveniše Pešić. Do kraja utakmice probali su crno-beli još nekoliko puta da ugroze gol Mladosti, ali je rezultat ostao nepromenjen, te se samo čekao poslednji zvižduk Mažića i slavlje je moglo da počne!

Partizan: Stevanović, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović, Kosović, Janković (77′ Tavamba), Mihajlović (66′ Đuričković), Leonardo (71′ Everton), Đurđević.