RUKOMETAŠI BOLJI OD MORAVE, OPSTANAK OBEZBEĐEN

Rukometaši Partizana savladali su ekipu Morave rezultatom 31:28 (16:15) u okviru 7. kola plej-auta SRLS. Ovim trijumfom crno-beli su i matematički  obezbedili opstanak u eliti.

Gosti kojima je ovaj susret bio poslednja prilika da uhvate priključak za opstanak su nešto bolje ušli u meč, međutim naša ekipa je vrlo brzo došla do svoje igre i serijom 5:0 došla do prednosti od 15:11 u 26. minutu meča.

Ipak završnica prvih 30 minuta pripada Moravi, pa je Partizan sa minimalnom prednošću otišao na odmor (16:15).

U drugom poluvremenu smo gledali rezultatsku klackalicu, najpre je naš tim stekao 3 gola prednosti koje su gosti vrlo brzo anulirali, međutim usledila je nova serija crno-belih 4:0, kojom je Partizan otišao na 26:22 u 51. minutu meča.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima večeras pošto je ekipa Morave ponovo ugrozila prednost našeg tima i prišla na samo gol zaostatka (29:28). Ipak, Živković i Milenković odbijaju ovaj nalet gostiju i donose našem timu bodove vredne opstanka.

Najjefikasniji u našem timu bili su Nemanja Živković sa 9 golova, Milenković je dodao 7, a Glendža 6 golova.

Do kraja šampionata ostala su još 3 kola, crno-beli se i dalje nalaze na trećem mestu u okviru plej-auta sa 20 osvojenih bodova i u narednom kolu ih očekuje gostovanje u Kostolcu ekipi Rudara.