POBEDA PARTIZANA NAKON VELIKOG PREOKRETA

Ekipa Aleksandra Džikića nastavlja po starom, Partizan je zahvaljujući sjajnoj igri u poslednjoj četvrtini zabeležio novu pobedu savladavši u gostima Megu rezultatom 79:84 (19:27, 24:14, 24:13, 12:30).

Iako su Ratkovica i Vrabac dali dobar ritam crno-belima na početku utakmice, mladi tim Mege imao je spreman odgovor na svaki napadački učinak gostiju. Ubrzo su domaći preuzeli inicijativu iskoristivši nekoliko minuta konfuzne igre Partizana, i serijom 8:0 došli do prednosti – 16:12. Nastavak prve četvrtine u potpunosti je pripao gostima koji prave seriju 15:3 i na prvi odmor nose do tog momenta maksimalnu prednost – 19:27.

Jako loše je Partizan otvorio drugu četvrtinu, serijom grešaka u napadu, što košarkaši Mege, srećom po naše momke, nisu uspeli adekvatno da kazne. Nakon par minuta u kojima se igralo poen za poen, Veličković vezuje 6 poena i donosi svom timu ponovo maksimalnih plus 8 pa Milojević reaguje minutom odmora. Usledilo je nekoliko minuta praznog hoda Partizana što domaći koriste da, predvođeni Novakom, istope prednost crno-belih a zatim i preuzmu vođstvo. Rezultat na kraju prvog poluvremena glasio je 43:42.

Birčević otvara drugo poluvreme pogotkom za dva poena da bi zatim usledila serija Mege 14:0, pa vidno besni Džikić tajm-autom pokušava da prekine očajno izdanje svog tima. Uspeli su crno-beli da u jednom momentu uhvate pristojniji ritam i približe se na 7 poena zaostatka ali odličnom igrom u finišu treće deonice Mega stiče osetniju prednost pred poslednju četvrtinu – 67:54.

Uspeli su crno-beli u ranoj fazi poslednje deonice da prepolove zaostatak pa je Milojević bio prinuđen da reaguje. Na krilima Hečera Partizan nastavlja da topi prednost Mege, da bi nakon pete lične Rebića, u tom momentu najboljeg strelca domaćih Amerikanac sa linije za slobodna bacanja doveo svoj tim na samo tri poena zaostatka. Ipak, u narednom napadu iz istog razloga je sa druge strane isključen Hečer. U narednom napadu Ratkovica pogotkom za dva poena približava svoj tim na samo poen zaostatka, pa Milojević u ranoj fazi poslednje deonice koristi i poslednji tajm-aut. Usledilo je period izjednačene igre da bi na nešto više od tri minuta do kraja Andrić trojkom doneo svom timu izjednačenje posle dužeg vremena – 76:76. Napad Mege potpuno je stao, što gosti kažnjavaju sa 6 vezanih poena sa linije za slobodna bacanja. Finiš utakmice u potpunosti je pripao Partizanu koji beleži novu pobedu nakon velikog preokreta.

Partizan: Ratkovica 12 (5sk, 9as), Vrabac 7, Marinković 9 (6sk), Veličković 12 (9sk), Majstorović 2, Birčević 12, Andrić 5, Hečer 17, Pot 4, Luković 4.