NOVA POBEDA PARTIZANA

Košarkaši Partizana zabeležili su petu pobedu u domaćem šampionatu savladavši FMP rezultatom 82:71 (22:27, 21:17, 19:15, 20:12).

Gosti su uspešno odolevali favorizovanom domaćinu koji je ponovo loše otvorio meč, da bi u finišu utakmice crno-beli trojkama Ratkovice i Hečera i definitivno prelomili utakmicu u svoju korist.

Prva četvrtina bila je izuzetno efikasna. Partizan je, predvođen Vrabcem i Lukovićem kontrolisao rezultat tokom većeg dela prve deonice, da bi finiš u potpunosti pripao gostima koji zahvaljujući šutu sa distance, predvođeni Boldenom i Žižićem, na prvi odmor nose prednost – 22:27.

Početak druge četvrtine obeležili su veliki broj faulova košarkaša FMP-a i očajna realizacija sa linije za slobodna bacanja crno-belih koji to nisu uspeli da kazne. Dugo su se domaći mučili da stignu vođstvo, da bi nakon jedne dobre role Hečera i trojke Andrića na nešto više od 4 minuta do kraja prvog poluvremena stigli do izjednačenja – 38:38. Nakon tajm-auta Alempijevića Birčević pogađa trojku da bi zatim odličnom rolom Čović vratio vođstvo svom timu. Na kraju poluvremena rezultat je glasio 43:44.

Početak drugog poluvremena obeležio je veliki broj grešaka na obe strane, da bi potez utakmice, fenomenalna trojka Marinkovića koliko-toliko razdrmala njegovu ekipu. Probudio se i Birčević, a nakon pogodka za dva Marinkovića uz faul crno-beli stižu na plus 5 (55:50), pa minutom odmora reaguje Alempijević. Nakon tajm-auta Marinković pogađa dodatno slobodno bacanje, da bi nakon sjajnog zakucavanja Lukovića crno-beli stigli na do tada maksimalnih plus 8. Usledio je odgovor gostiju i serija od 7:0 koju prekida zakucavanjem Vrabac. Rezultat na kraju treće četvrtine glasio je 62:59.

Partizan u ranoj fazi poslednje deonice stiže ponovo na maksimalnih plus 8 da bi serijom loših poteza u oba pravca crno-beli dozvolili gostima da se potpuno vrate u igru. Tajm-aut Džikića uspeo je da razrdma njegovu ekipu koja ubrzo, ponajviše zahvaljujući Lukoviću, ponovo stiže na plus 6. Nastavili su domaći sa dobrim ritmom da bi na minut i 13 do kraja trojkom Ratkovice crno-beli došli do 10 poena prednosti, te u preostalom vremenu meč rutinski priveli kraju.

Partizan: Ratkovica 10 (6as), Vrabac 14 (3uk), Marinković 3, Veličković 5, Majstorović 2, Birčević 13, Andrić 3, Hečer 11 (5as), Pot 6, Luković 15 (8sk).