CRNO-BELI U RASEJANJU: SOLUN SLAVI IVIĆA!

Nedelju iza nas obeležio je bivši fudbaler Partizana, sada na klupi solunskih crno-belih, koji je seriju sjajnih rezultata svog tima zaokružio osvajanjem grčkog kupa.

Lazar Marković zamenjen je u 65. minutu duela sa Sanderlendom u kome je Hal kao domaćin poražen (0:2). Fulam Slaviše Jokanovića završio je regularni deo sezone na 6-oj poziciji, na zatvaranju je savladan Šefild Vendzdej na gostovanju (1:2), pa ekipu sa Krejven Kotidža sada očekuje dvomeč sa Redingom. Njukasl je sezonu zatvorio ubedljivom pobedom nad Barnslijem na Sent Džejms Parku (3:0), Aleksandar Mitrović odigrao je svih 90 minuta i zabeležio asistenciju.

Adem Ljajić odigrao je svih 90 minuta torinskog derbija postigavši gol za bod na gostovanju gradskom rivalu (1:1), Saša Lukić ovaj meč je odgledao sa klupe. Ivan Radovanović bio je standardan u duelu sa Palermom u Veroni (1:1), dok je Nikola Ninković odgledao sa klupe minimalnu pobedu nad Interom u Đenovi.

Stefan Savić odigrao je svih 90 minuta polufinalnog duela Lige šampiona na Bernabeu (3:0), dok je prvenstveni duel sa Eibarom preskočio zbog kartona. Standardan je bio i Darko Brašanac na gostovanju Leganjesu na kojem je Betis ubedljivo poražen (4:0), dok je Stevan Jovetić ušao na teren u 81. minutu duela sa Real Sosijedadom na Sančez Pishuanu (1:1). Antonio Rukavina odgledao je sa klupe ubedljiv poraz Viljareala na Kamp Nou (4:1), dok je Osasuna našeg Petra Vasiljevića identičnim rezultatom poražena na Mestalji. Saša Marković zamenjen je u 56. minutu na gostovanju Hetafeu (2:0), dok Stefan Šćepović nije konkurisao za sastav domaćina za ovaj meč.

Miloš Jojić zamenjen je u 70. minutu duela u kome je Keln kao domaćin savladao Verder (4:3), dok je Matija Nastasić gostovanje Frajburgu odgledao sa klupe (2:0).

Nikola Đurđić odigrao je svih 90 minuta na gostovanju Horsensu (2:1).

Ivan Obradović bio je standardan u redovima Anderlehta koji je kao domaćin savladao Varegem (2:0), kao i Luka Stojanović u redovima Muskrona na gostovanju Lokerenu (2:2).

Maribor našeg Darka Milaniča remizirao je u Ljudskom vrtu sa Goricom (2:2).

Miroslav Radović odigrao je ceo meč ali i promašio jedanaesterac na gostovanju Pogonu (0:2).

Danko Lazović zamenjen je u 76. minutu duela sa Haladašom na domaćem terenu (2:0), dok je Marko Šćepović zamenjen u nadoknadi vremena. Dušan Brković bio je standardan u redovima Debrecina koji je ostvario minimalnu pobedu nad Ujpeštom kao domaćin dok je Branko Pauljević ubedljiv poraz svog tima od Honveda (1:5), odgledao sa klupe.

Fabricio Dornelas odigrao je ceo meč u kome je Astra kao domaćin poražena minimalnim rezultatom od Steaue.

Crno-beli deo Soluna slavi Vladimira Ivića! Savladavši u finalu AEK (2:1), ekipa koju predvodi naš stručnjak osvojila je peti trofej kupa u istoriji.

Milan Lukač bio je standardan u redovima Akhisara koji je deklasirao Gaziantepspor (6:0). Lamin Dijara zamenjen je u 65. minutu duela sa Gaziantepom na domaćem terenu (0:0), dok za gostovanje Altinorduu nije bio u konkurenciji. Petar Grbić zamenjen je u 75. minutu na gostovanju Bolusporu (2:1), dok je u duelu sa Jeni Malatjasporom na domaćem terenu (1:2), zamenjen u 65.

Standardan je bio i Nikola Mitrović na gostovanju AEL-u (2:0).

Marko Jovanović odigrao je svih 90 minuta na gostovanju Hapoelu u Haifi (1:1), kao i Branislav Jovanović i David Manga na gostovanju Hapoelu u Tel Avivu, u meču koji je okončan bez pogodaka.

Petar Škuletić odgledao je sa klupe pobedu svojih saigrača nad Uralom u finalu kupa (0:2), u redovima Urala ceo meč odigrao je Gregor Balažic. Slovenac je bio standardan i za vikend u prvenstvu, a njegov tim je kao domaćin poražen od ekipe Krila Sovjetov (1:3). Svih 90 minuta odigrao je i Aleksandar Miljković za Amkar koji je kao domaćin poražen od ekipe CSKA (0:2), u čijim redovima nije bilo Zorana Tošića.

Radosav Petrović i Ljubomir Fejsa bili su standardni u redovima svojih timova, a minimalnu pobedu slavio je gostujući tim iz Lisabona.

Miralem Sulejmani zamenjen je u 85. minutu na gostovanju Sionu na kojem je doneo minimalnu pobedu svom timu.

Čikago našeg Veljka Paunovića remizirao je na gostovanju Los Anđeles Galaksiju (2:2).