REMI VATERPOLISTA U DERBIJU, TITULA JAKO BLIZU

Vaterpolisti Partizana remizirali su na gostovanju u Zrenjaninu protiv ekipe BVK Crvena zvezda 9:9 (0:1, 3:3, 4:2, 2:3) u okviru 7. kola Superlige. Nakon ovog susreta naša mlada ekipa došla je nadomak osvajanja 28. titule u svojoj bogatoj klupskoj istoriji.

Važnost meča je svakako uticala na nervozu i nešto slabiji ulazak u utakmicu obe ekipe, te je u prvoj četvrtini viđen samo jedan gol nažalost u mreži našeg tima.

U drugoj deonici viđen je dosta brži vaterpolo, no i dalje nijedna od ekipa nije uspela da ostvari ozbiljniju rezultatsku prednost, na polovini susreta rezultat je glasio 4:3 u korist domaćina.

Odlično je naša ekipa ušla u treći period, sa 2 brza pogotka stekli su crno-beli rezultatsko preimućstvo, ubrzo je bilo i +2 (7:5), ipak Zvezda uspeva golom u samoj završnici četvrtine da ostane u igri.

Na samom početku poslednje četvrtine domaćini dolaze do izjednačenja, crno-beli su do kraja susreta imali prednost od 8:7 i 9:8 i sa te strane ostaje žal što nije zabeležena pobeda na večerašnjem susretu.

7 igrača se večeras upisivalo u listu strelaca u našoj ekipi,a po 2 gola su postigli Ognjen Stojanović i Đorđe Tanasković.

Crvena zvezda – Partizan 9:9 (1:0,3:3,2:4,3:2)

Bazen u Zrenjaninu. Sudije: Stanojević i Raković. Isključenja: Crvena zvezda 6, Partizan 8. Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Partizan 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 5, Jović, Ivošević, Šuberić 2, Ilić, Bursać, Ljubenović, Nikolov 1, Ćorić, Drašković 1, Peković, Todorovski, Radović. Trener: Filipović

PARTIZAN: Dobožanov, Lukić, F. Janković 1, Repanović, Lazić 1, Manojlović, Drašović 1, Radojević, Jakšić 1, Tanasković 2, Stojanović 2, M. Janković 1, Brakočević, Toholj. Trener: Ćirić

Na tabeli posle ove runde Partizan ima 16 bodova iz 7 utakmica, 3 više od BVK Crvena zvezda, a 4 od Vojvodine i Šapca.

Naredno 8. kolo Superlige je na programu 13. maja, a crno-beli će ugostiti ekipu Starog grada.