CRNO-BELI U RASEJANJU: IVIĆ MELJE, JOKAN U PLEJ-OFU

Kada su u pitanju naši internacionalci širom meridijana tokom prošle sedmice u prvom planu su svakako plasman u plej-of Fulama koji sa klupe predvodi Slaviša Jokanović, te sjajan niz Vladimira Ivića sa PAOK-om.

Lazar Marković zamenjen je u poslednjem minutu regularnog toka na gostovanju Sautemptonu na kojem su Tigrovi remizirali bez golova. Fulam Slaviše Jokanovića remizirao je na domaćem terenu sa Brentfordom (1:1), ali je ekipa sa Krejven Kotidža zahvaljujući remiju Lidsa sa Noričem kolo pre kraja izborila učešće u plej-ofu za plasman u Premijer ligu. Aleksandar Mitrović ušao je na teren u 66. minutu na gostovanju u Kardifu (0:2).

Adem Ljajić odigrao je ceo meč protiv Sampdorije u Torinu (1:1), dok je Saša Lukić ovaj duel propratio sa klupe. Ivan Radovanović bio je standardan na gostovanju u Đenovi (1:2), dok je Nikola Ninković na teren ušao u 87. minutu.

Stefan Savić odigrao je oba prošlonedeljna duela u okviru Primere, i onaj u kome je Atletiko poražen minimalnim rezultatom na Visente Kalderonu od Viljareala i onaj u kome je na gostovanju deklasiran Las Palmas (0:5). Antonio Rukavina odigrao je svih 90 minuta na Visente Kalderonu, dok je duel sa Hihonom na Madrigalu odgledao sa klupe (3:1). Stevan Jovetić ušao je na teren u 76. minutu duela sa Seltom na Sančez Pishuanu (2:1), te u 72. minutu na gostovanju u Malagi (4:2). Darko Brašanac odigrao je svih 90 minuta na gostovanju u Bilbau (2:1), dok je protiv Alavesa u Sevilji (1:4), na teren ušao u 83. minutu. Osasuna našeg Petra Vasiljevića deklasirana je na gostovanju na Kamp Nou (7:1), da bi u Pamploni za vikend remizirali sa Deportivom (2:2), te je tri kola pre kraja izgubila i teorijsku šansu da izbegne ispadanje u Segundu. Saša Marković zamenjen je u 67. minutu duela sa Mirandesom u Kordobi (1:1).

Miloš Jojić zamenjen je u 80. minutu na gostovanju u Dortmundu na kome je njegova ekipa remizirala bez pogodaka.

PAOK našeg Vladimira Ivića izborio je plasman u finale grčkog kupa deklasiravši u Solunu Panatinaikos u revanš meču polufinala (4:0), dok je u prvenstvu ubedljivo savladana Kerkira (5:1). Živko Živković bio je standardan u redovima Ksantija,  dok je Đorđe Lazić na teren ušao u 68. minutu meča u kome je njihova ekipa savladala Veriu kao domaćin (3:0).

Fabricio Dornelas odigrao je svih 90 minuta u kup pobedi nad Temišvarom (4:1), kao i na gostovanju Vitorulu u okviru prvenstva (3:2).

Standardan je bio i Ljubomir Fejsa u meču u kome je Benfika u Lisabonu savladala Eštoril (2:1), kao i Radosav Petrović na gostovanju Nasionalu (0:2),

Maribor našeg Darka Milaniča remizirao je bez golova u derbiju kola na gostovanju u Ljubljani.

Branko Pauljević odigrao je ceo meč na gostovanju Vašašu u okviru kupa (2:0). Marko Šćepović postigao je novi gol i zabeležio novu asistenciju u pobedi nad Debrecinom (3:2) u okviru prvenstva, odigravši 78. minuta kao starter. Ceo meč odigrali su u domaćoj ekipi Danko Lazović a u gostujućoj Dušan Brković.

Milan Lukač bio je standardan na gostovanju Kasimpaši (0:2). Lamin Dijara zamenjen je u 82. minutu na gostovanju Denizlisporu (0:0), Petar Grbić ušao je na teren u 43. minutu duela u kome je Adana kao domaćin ubedljivo poražena od Bandirmaspora (1:4), dok je Nemanja Tomić ušao u igru u 58. minutu na gostovanju Sivasporu (2:0).

Nikola Mitrović postigao je gol i zabeležio asistenciju odigravši svih 90 minuta duela u kome je njegov Anortozis kao domaćin savladao Omoniju (4:3).

Marko Jovanović odigrao je ceo meč u kom je njegova Jehuda kao domaćin poražena od Šmone (0:2), kao i Branislav Jovanović i David Manga čiji je Aškelon poražen minimalnim rezultatom na gostovanju Kfar Šabi.

Od naših bivših igrača u Rusiji ovog vikenda nastupali su samo Aleksandar Miljković koji je zamenjen u 65. minutu na gostovanju u Rostovu gde je Amkar poražen minimalnim rezultatom, i Zoran Tošić koji je odigrao drugo poluvreme moskovskog derbija u kome je slavio Spartak (1:2).

Standardan je bio i Nikola Leković na gostovanju Gorodeji na kome je Dinamo poražen minimalnim rezultatom.

Miralem Sulejmani zamenjen je u 80. minutu na gostovanju Sen Galenu (0:2).

Ivan Obradović odigrao je svih 90 minuta duela u kome je Anderleht na Vanden Štoku poražen minimalnim rezultatom od Šarlroe, kao i na gostovanju Gentu u utakmici koja je završena bez golova. Luka Stojanović odigrao je svih 90 minuta duela u kome je Muskron kao domaćin minimalnim rezultatom savladao Roselar i promašio jedanaesterac, Filip Marković odigrao je prvo poluvreme, dok je Nikola Gulan na teren ušao u 82. minutu.

Miroslav Radović odigrao je svih 90 minuta protiv Visle na domaćem terenu (1:1).

Uroš Damnjanović odgledao je sa klupe pobedu Slovana na gostovanju Trnavi (0:3), dok za finale kupa u kome je njegova ekipa istim rezultatom trijumfovala nad Skalicom i osvojila trofej nije bio u konkurenciji.

Čikago našeg Veljka Paunovića poražen je na gostovanju Njujork Red Bulsima.

Abubakar Oumaru odigrao je ceo meč u kome je Šenžen kao domaćin poražen od Ćingdaoa (1:2), kao i Valeri Božinov na gostovanju Hangžuu na kome je njegova ekipa poražena minimalnim rezultatom.