VATERPOLISTI NEMOĆNI PROTIV BARSELONETE ZA KRAJ LIGE ŠAMPIONA

Vaterpolisti Partizana poraženi su od ekipe Barselonete 8:4 (1:0, 2:1, 3:2, 2:1) u poslednjem kolu ovosezonske Lige šampiona. Mladi tim Partizan će svoje učešće u ovom takmičenju  okončati na petom mestu u svojoj grupi.

Dosta tvrd početak susreta, naš tim se očigledno večeras nije snašao na zonsku odbranu rivala koja je terala crno-bele na dosta šuteva sa distance koji su večeras uglavnom bili bezopasni po gol gostiju, jedini gol u ovoj deonici postignut je na nešto malo više od minuta pre kraja četvrtine kada je Dobožanov morao da vadi loptu iz mreže.

Golom sa igračem više gosti stižu do prednosti od 2:0. Na prvi gol Partizana čekalo se sve do 2 minuta i 20 sekundi pre kraja druge četvrtine kada je Nikola Jakšić zatresao mrežu gostiju. Do kraja ove deonice videli smo još jedan gol Barselontete, te se na odmor otišlo sa prednošću najboljeg tima Španije od 3:1.

Odmah na početku treće četvrtine Partizan je imao priliku preko Jakšića da sa peterca smanji prednost, međutim golman Barselonete je odbranio udarac reprezentativcu Srbije i sebi ulio dodatnu dozu samopouzdanja, već tada je bilo jasno u kom pravcu ide ovaj susret. Gosti su vrlo brzo stigli do 4 gola prednosti, a Radojević kao i Radanović golom u sam smiraj četvrtine su koliko toliko uhvatili priključak za Barselonetom, nakon trećeg period šampion Španije je vodio rezultatom 6:3.

U prvih četiri minuta poslednjeg perioda mreže su mirovale, a šansu da nešto naprave crno-beli su imali nakon gola Jankovića kada su prišli na 2 gola zaostatka, ali je nakon neiskorišćene kontre za totalni povratak u utakmicu svaku nadu crno-belima da nešto naprave raspršio Martin Famera sa 2 vezana gola, inače ovaj igrač je svih 5 golova za Barselonetu postigao u druge dve četvrtine.

Za Partizan u listu strelaca večeras su se upisivali Jakšić, Radojević, Radanović i Janković.

Odlično smo otvorili utakmicu što se tiče odbrane, ali ponavlja nam se problem sa napadom, a ovaj put smo imali i lošu realizaciju igrača više. Samo četiri gola nisu dovoljna da se pobedi vrlo kvalitetan rival kakva je Barseloneta. Da smo iskoristili još neku od šansi koje su nam se ukazale u drugom poluvremenu verujem da bismo se vratili u meč – kazao je Stefan Ćirić, trener Partizana.

Partizan Raiffeisen – Barseloneta 4:8 (0:1, 1:2, 2:3, 1:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 300. Sudije:Ahladiotis (Grčka), Hentšel (Nemačka). Igrač više: Partizan 9 (1), Barseloneta 8 (4). Peterci: Partizan 1 (0).
PARTIZAN: Dobožanov, Radanović 1, F. Janković 1, Repanović, Lazić, Toholj, Drašović, Andrejević, Jakšić 1, Tanasković, Stojanović, Radojević 1, Brakočević. Trener: Ćirić.

BARSELONTA: Lopez Pineido, Famera 5, S. Rašović, Munariz, Larumbe, Mingel, Roka, V. Rašović, Bustos, Fernandez, Maljarač 1, Lozina 2, Linares. Trener: Martin.

Crno-belima do kraja sezone ostaje još pet utakmica u prvenstvu Srbije gde će naš tim pokušati da ponovo odbrani šampionsku titulu.

Prvi naredni meč izabranici trenera Ćirića imaće već ovog vikenda u Valjevu.