CRNO-BELI U RASEJANJU: MITROVIĆ IZBORIO POVRATAK U PREMIJER LIGU, ČEKA SE JOKAN

Iako su tokom nedelje dobre partije pružili momci poput Brašanca, Markovića, Ljajića, Jovetića u prvom planu je svakako finiš takmičenja u Čempionšipu, gde je Aleksandar Mitrović sa Njukaslom i matematički obezbedio povratak u elitni rang dok je Slaviša Jokanović nadomak plasmana u plej-of.

Lazar Marković zamenjen je u 82. minutu meča u kome je Hal kao domaćin savladao Votford a krilni vezista postigao vodeći pogodak za Tigrove.

Fulam Slaviše Jokanovića na korak je od plasmana u plej-of! Ekipa sa Krejven Kotidža iskoristila je novi poraz Lidsa da se ubedljivom pobedom nad Hadersfildom (1:4), odmakne na tri poena viška u odnosu na najbližeg konkurenta dva kola pred kraja. Ubedljivom pobedom na Sent Džejms Parku nad Prestonom (4:1), Njukasl je i matematički obezebedio povratak u Premijer ligu, Aleksandar Mitrović odigrao je ceo meč i zabeležio novu asistenciju.

Adem Ljajić odigrao je svih 90 minuta i postigao novi pogodak na gostovanju Kjevu (1:3), Saša Lukić propustio je ovaj duel zbog kartona dok je u redovima domaćih standardan bio Ivan Radovanović. Nikola Ninković sa klupe je odgledao ubedljiv poraz Đenove na gostovanju Juventusu (4:0).

Darko Brašanac zamenjen je u 89. minutu na gostovanju u Vigu na kojem je svojim pogotkom doneo Betisu minimalnu pobedu.

Stevan Jovetić zamenjen je u 71. minutu duela sa Granadom u kome je zabeležio novu asistenciju (2:0). Stefan Savić bio je standardna na gostovanju Lesteru u okviru Lige šampiona (1:1), kao i na gostovanju Espanjolu gde je Atletiko zabeležio minimalnu pobedu. Antonio Rukavina odgledao je sa klupe pobedu nad Leganjesom (2:1), dok je Osasuna našeg Petra Vasiljevića remizirala kao domaćin sa Hihonom (2:2). Od naših bivših fudbalera u Segundi ovog vikenda nastupao je samo Saša Marković koji je zamenjen u 56. minutu na gostovanju Majorki (1:1).

Matija Nastasić odigrao je ceo meč u kome je Šalke nakon produžetaka na svom terenu eliminisan od strane Ajaksa (3:2), dok za vikend i duel u prvenstvu nije konkurisao za tim. Miloš Jojić odigrao je svih 90 minuta duela sa Hofenhajmom u Kelnu (1:1).

Standardan je bio i Miroslav Radović na gostovanju Krakoviji (1:2).

Nikola Đurđić debitovao je za Randers nakon odsustva zbog povrede. Na gostovanju Odenzeu, na kome je njegov tim poražen minimalnim rezultatom ušao je na teren u 71. minutu, dok je za vikend, na domaćem terenu u ubedljivoj pobedi nad istim protivnikom odigrao drugo poluvreme.

Maribor našeg Darka Milaniča savladao je kao domaćin Domžale minimalnim rezultatom.

Marko Šćepović odigrao je svih 90 minuta na gostovanju ekipi MTK (1:1). Standardan je bio i Dušan Brković u redovima Debrecina u pobedi nad Haladašem (4:2), dok je Branko Pauljević isključen u 85. minutu duela sa Ujpeštom na domaćem terenu (1:3).

Fabricio Dornelas odgledao je sa klupe poraz Astre od Kluža na domaćem terenu minimalnim rezultatom.

Miralem Sulejmani odigrao je svih 90 minuta duela u kome su njegovi Jang Bojsi kao domaćini poraženi od Lugana (1:2).

PAOK našeg Vladimira Ivića nastavio je sa serijom dobrih rezultata pobedom na gostovanju Plataniasu (1:3). Živko Živković i Đorđe Lazić odigrali su svih 90 minuta u Larisi gde je njihov tim poražen od AEL-a minimalnim rezultatom.

Filip Marković odigrao je svih 90 minuta, Nikola Gulan ušao je na teren u 39. a Luka Stojanović u 73. minutu meča u kojem je njihov Muskron deklasiran na gostovanju Genku (6:0). Ivan Obradović odigrao je ceo meč na Old Trafordu gde je njegov tim eliminisan nakon produžeteka (2:1), dok je u prvenstvenom duelu protiv Briža na domaćem terenu (2:0) zamenjen u nadoknadi vremena.

Milan Lukač se i definitivno vratio na gol Akhisara za stalno, za vikend je branio i uspeo uz to da zabeleži asistenciju u ubedljivoj pobedi nad Bursasporom (5:1). Lamin Dijara zamenjen je u 89. minutu na gostovanju Mersinu na kojem je svom timu sa dva pogotka doneo pobedu (2:0), dok je u duelu sa Samsunsporom na domaćem terenu (2:1), zamenjen u 84. minutu. Nemanja Tomić ušao je na teren u 75. minutu na gostovanju Adani (1:2), dok je u duelu sa Jeni Malatjasporom na domaćem terenu (1:1), zamenjen u 54. minutu. Petar Grbić konkurisao je za sastav Adane samo za vikend, ušao je na teren u 76. minutu na gostovanju Goztepeu (3:2).

Nikola Mitrović odigrao je svih 90 minuta na gostovanju APOEL-u (1:1).

U direktnom duelu naših bivših igrača Branislav Jovanović je doneo minimalnu pobedu Hapoelu u Aškelonu na asistenciju Davida Mange nad Jehudom Marka Jovanovića. Oba Jovanovića odigrala su ceo meč dok je Manga na teren ušao u 79. minutu.

Od naših internacionalaca u Rusiji na terenu je ovog vikenda bio samo Gregor Balažic koji je odigrao ceo meč na gostovanju u Sankt Peterburgu (2:0).

Standardan je bio i Nikola Leković čiji je Dinamo minimalnim rezultatom u Minsku savladao Neman.

Ceo meč odigrao je i Vojislav Stanković čija je Gabala savladala Inter iz Bakua (4:3). Bojan Šaranov je sa klupe odgledao pobedu Karabaga nad Sumgajtom (2:1).

Ljubomir Fejsa odigrao je svih 90 minuta lisabonskog derbija na stadionu Žoze Arveladze (1:1), dok je Andrija Živković ovaj meč propratio sa klupe. Radosav Petrović bio je standardan u pobedi nad Arukom (3:0).

Uroš Damnjanović odigrao je svih 90 minuta duela u kome je Slovan poražen u Bratislavi od Žiline minimalnim rezultatom.

Čikago našeg Veljka Paunovića poražen je na gostovanju Torontu (3:1).

Nebojša Marinković odgledao je sa klupe pobedu na gostovanju Melburnu (0:2).

Abubakar Oumaru odigrao je ceo meč na gostovanju Žijangu (1:1), kao i Valeri Božinov u duelu sa ekipom Nei Mongol na domaćem terenu koja je završena istim rezultatom.