VATERPOLISTI SIGURNI PROTIV ŠAPČANA

Vaterpolisti Partizana zabeležili su novu pobedu u okviru Superlige, crno-beli su večeras bili bolji od ekipe Šapca rezultatom 12:4 (3:2, 2:0, 4:0, 3:2).

Gosti su večeras samo u prvom periodu susreta bili ravnopravan rival mladoj ekipi Partizana, kasnije je razlika u kvalitetu koja je očigledno na strani našeg tima došla do izražaja.

Nakon izjednačene prve četvrtine crno-beli su sa 2 gola u drugom periodu otišli na 3 gola prednosti, a fenomenalna igra viđena je i u trećoj četvrtini. Za svo ovo vreme mreža mladog golmana Dobožanova je mirovala.

U poslednjoj četvrtini izabranici trenera Ćirića su bez većih problema priveli ovaj susret kraju.

Najviše golova u našem timu postigao je Radomir Drašović 3, gol manje su postigli Repanović, Lazić i Radojević. Treba napomenuti i da je Partizan na ovom susretu nastupio bez Ognjena Stojanovića koji je zaradio povredu u prošlom kolu.

Partizan Raiffeisen – Šabac 12:4 (3:2, 2:0, 4:0, 3:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 150. Sudije: Raković (Beograd), Virijević (Zrenjanin). Igrač više: Partizan 6 (5), Šabac 6 (0). Peterci: Partizan 1 (1).

PARTIZAN: Dobožanov, Radanović, F. Janković, Repanović 2, Lazić 2, Manojlović 1, Drašović 3, Andrejević, Jakšić 1, Tanasković 1, M. Janković, Belopavlović, Radojević 2. Trener: Ćirić.

ŠABAC: Aleksić, Eraković, Marković, Petković, Budurin 1, Tešić, Car, Panajotović, Bogićević, Prolić, Manić, Cvetković 1, Miljević, Ukumanov 2. Trener: Nikolić.

Nakon ovog trijumfa naša ekipa se osamostalila na prvoj poziciji sa 12 osvojenih bodova, Šabac, Zvezda i Vojvodina ih prate sa 3 boda manje.

U narednom kolu Partizan očekuje gostovanje u Valjevu istoimenoj ekipi, ali pre toga crno-beli će imati obaveze u okviru Lge šampiona kada na Banjicu u sredu od 18:30 časova dolazi ekipa Barselonete.