CRNO-BELI U RASEJANJU: JOKAN PONOVO DRŽI SVE U SVOJIM RUKAMA, BIVŠI CRNO-BELI REŠETAJU U KINI

Sedmicu iza nas obeležio je novi skok Fulama na tabeli Čempionšipa. Ekipa Slaviše Jokanovića ponovo drži sve u svojim rukama kada je plasman u doigravanje u pitanju. Abubakar Oumaru nastavio je sa sjajnim izdanjima u kineskom prvenstvu, a još nekoliko naših bivših igrača bili su strelci ili asistenti.

Lazar Marković zamenjen je u 86. minutu na gostovanju Stouku (3:1). Fulam Slaviše Jokanovića vratio se na poziciju koja vodi u doigravanje za plasman u Premijer ligu iskoristivši lošu seriju Lidsa. U dva kola u prethodnih nekoliko dana najpre je savladan Norič na gostovanju (1:3), a zatim identičnim rezultatom i Aston Vila na Krejven Kotidžu. Aleksandar Mitrović posle dužeg vremena odigrao je ceo meč, u remiju sa Lidsom na Sent Džejms Parku (1:1), bio je asistent kod jedinog pogotka svog tima, da bi na gostovanju Ipsviču na teren ušao u 82. minutu.

Adem Ljajić odigrao je svih 90 minuta duela sa Krotoneom na Olimpijskom stadionu u Torinu (1:1), dok je Saša Lukić na teren ušao u 76. minutu. Ivan Radovanović bio je standardan na gostovanju Kaljariju (4:0), dok je Nikola Ninković remi sa Laciom na domaćem terenu (2:2) odgledao sa klupe.

Stefan Savić odigrao je svih 90 minuta duela sa Lesterom u Ligi šampiona u kome je njegov tim zabeležio minimalnu pobedu na Visente Kalderonu dok je u prvenstvenoj pobedi nad Osasunom našeg Petra Vasiljevića (3:0) ušao na teren u 67. minutu. Ceo meč odigrao je i Darko Brašanac a njegov Betis je u Sevilji savladao Eibar (2:0), dok je Stevan Jovetić na gostovanju Valensiji (0:0) na teren ušao u 15. minutu. Kada su u pitanju naši bivši igrači koji nastupaju u Segundi ovog vikenda na terenu je bio samo Saša Marković koji je odigrao 60. minuta i doneo svojim pogotkom tri boda Kordobi protiv Almerije.

Matija Nastasić odigrao je ceo meč na gostovanju Ajaksu u okviru Lige Evrope (2:0), dok za gostovanje Darmštatu u okviru prvenstva nije bio u protokolu. Miloš Jojić odigrao je prvo poluvreme na gostovanju Augzburgu (2:1).

Miroslav Radović bio je standardan u redovima Legije koja je u Varšavi remizirala bez golova sa Koronom.

Uroš Damnjanović debitovao je za Slovan u polufinalu kupa, ušavši na teren u 75. minutu duela u kome je Slovan minimalnom pobedom u Bratislavi nad ekipom Mihalovce overio plasman u finale. Mladi vezista zamenjen je u 89. minutu na gostovanju Ružomberoku u okviru prvenstva (2:1).

Gregor Balažic bio je standardan u meču u kome je Ural kao domaćin slavio minimalnu pobedu nad Tomskom. Aleksandar Miljković zamenjen je u 80. minutu duela sa Ufom u Permu (1:1), dok su Ivan Ivanov i Petar Škuletić duele svojih timova odgledali sa klupe.

Fabricio Dornelas odigrao je svih 90 minuta na gostovanju Krajovi (1:3).

Nikola Leković odigrao je takođe svih 90 minuta na gostovanju Žodinu na kojem je njegov tim poražen minimalnim rezultatom.

Ivan Obradović odigrao je ceo meč i zabeležio asistenciju protiv Mančester Junajteda u okviru Lige Evrope (1:1), a odigrao je i svih 90 minuta na gostovanju Ostendeu na kome je njegov tim zabeležio minimalnu pobedu. Nikola Gulan odigrao je svih 90 minuta na gostovanju Roselaru (3:5) postigavši pritom autogol, dok se Luka Stojanović posle odsustva zbog povrede vratio na teren zamenivši u 76. minutu Filipa Markovića.

Maribor našeg Darka Milaniča završio je učešće u kupu Slovenije nakon remija u revanšu sa Olimpijom u Ljudskom vrtu (1:1), dok je u okviru prvenstva ostvarena minimalna pobeda na gostovanju Rudaru.

Miralem Sulejmani odigrao je svih 90 minuta meča u kome su Jang Bojsi na domaćem terenu poraženi minimalnim rezultatom od Grashopersa.

Marko Šćepović zamenjen je u nadoknadi vremena na gostovanju Đirmotu gde je njegov tim slavio minimalnu pobedu njegovim pogotkom sa bele tačke, dok je protiv Mezokovešda na domaćem terenu odigrao ceo meč (1:1). Branko Pauljević odigrao je svih 90 minuta u pobedi nad Debrecinom (2:1), kao i u već pomenutom duelu protiv Videotona. Dušan Brković je nakon odrađene suspenzije odigrao ceo meč protiv MTK u Debrecinu (0:0).

Vojislav Stanković bio je standardan u redovima Gabale na gostovanju Kapazu (2:0).

Ljubomir Fejsa odigrao je svih 90 minuta duela sa Maritimom na Lušu (3:0), dok je Andrija Živković na teren ušao u 62. minutu. Standardan je bio i Radosav Petrović na gostovanju Tondeli (2:1), dok je njegov prezimenjak Nemanja sa klupe odgledao poraz od Gimaraeša (2:3).

Čikago našeg Veljka Paunovića ubedljivo je savladao na domaćem terenu Nju Inglanda (3:0).

Nebojša Marinković ušao je na teren u 75. minutu duela sa Melburnom na domaćem terenu i uspeo da postigne fenomenalan pogodak (5:4).

Abubakar Oumaru odigrao je ceo meč u postigao nova dva pogotka u ubedljivoj pobedi nad Peking Enterprajzisom (5:2). Standardan je bio i Valeri Božinov na gostovanju u Pekingu gde je postigao i jedini pogodak za svoj tim (2:1).