RUKOMETAŠI UBEDLJIVI PROTIV RUDARA

Rukometaši Partizana upisali su ubedljivu  pobedu protiv Rudara u okviru trećeg kola plej-auta SRLS rezultatom 41:28 (18:15).

Bila je ovo možda i najbolja partija našeg tima ove sezone, što najbolje svedoči čak 41 postignut gol a uz to se ni jednog trenutka konačan ishod ovog susreta nije dovodio u pitanje.

Od samog starta meča izabranici Nenada Maksića krenuli su vrlo angažovano i u 10. minutu golom Živkovića stekli 4 gola prednosti (7:3). Gosti su u nekoliko navrata prilazili na gol zaostatka, ali su crno-beli odbijali svaki put nalet. Od rezultata 12:11, naš tim pravi seriju 6:1 i dolazi do velikih 6 golova prednosti (18:12). Ipak, popušta koncentracija mladoj ekipi Partizana u samom finišu prvog poluvremena što gosti koriste da prepolove razliku i sa podnošljivim zaostatkom odu na veliki odmor, 18:15.

Sam finiš prvog poluvremena nije poremetio crno-bele koji na krilima danas fenomenalnog Živkovića dolaze do prednosti od 25:17 u 39. minutu susreta. Prednost našeg tima u tim trenucima je konstantno rasla, u 43.minutu razlika je bila dvocifrena (29:19), da bi u 56. minutu razlika narasla na maksimalnih +15 (39:24), tačku na ovaj susret stavio je Perović golom za konačnih 41:28.

Najviše golova u našem timu postigao je Živković 10, Stevanović je postigao gol manje.

Nakon ovog trijumfa crno-beli se i dalje nalaze na trećoj poziciji plej-auta sa 16 osvojenih bodova i opstanak do kraja šampionata ne bi smeo da se dovede u pitanje, sledi reprezentativna pauza, tako da će naš tim naredni meč odigrati za 10 dana u Šapcu protiv Metaloplastike.