CRNO-BELI U RASEJANJU: JOJIĆ U USPONU FORME, PRVENAC LAZARA MARKOVIĆA

Nekoliko naših igrača imalo je dobar učinak tokom prošle sedmice a u prvom planu su svakako Miloš Jojić koji na sjajan način koristi ukazanu šansu, te Lazar Marković koji je postigao svoj prvenac u dresu Hala.

Lazar Marković odigrao je oba prošlonedeljna meča za Hal, i protiv Midlzbroa na domaćem terenu (4:2), i na gostovanju Mančester Sitiju (3:1). Mladi vezista upisao je protiv Boroa svoj prvenac u dresu Tigrova. Fulam Slaviše Jokanovića imao je polovičan učinak tokom sedmice, najpre je zabeležen poraz na gostovanju Derbiju (4:2), a zatim pobeda nad Ipsvičem (3:1). Aleksandar Mitrović nastupio je za vikend ušavši na teren u 78. minutu na gostovanju Šefildu (2:1).

Adem Ljajić odigrao je svih 90 minuta i postigao sjajan pogodak na gostovanju Kaljariju (2:3), dok je Saša Lukić ovaj meč odgledao sa klupe. Ivan Radovanović bio je standardan na gostovanju Juventusu (2:0), dok je Nikola Ninković poraz Đenove u Udinama odgledao sa klupe (3:0).

Stevan Jovetić ušao je na teren u 76. minutu na gostovanju Barseloni (3:0), dok je u pobedi nad Deportivom odigrao svih 90 i postigao novi pogodak. Stefan Savić bio je standardan u oba prošlonedeljna kola, i u duelu sa Real Sosijedadom na Visente Kalderonu gde je zabeležena minimalna pobeda i u madridskom derbiju na Santijago Bernabeu (1:1). Darko Brašanac zamenjen je u 77. minutu duela sa Viljarealom na domaćem terenu u kome je Žuta podmornica slavila minimalnu pobedu, dok je gostovanje Las Palmasu propustio zbog kartona (4:1). Osasuna našeg Petra Vasiljevića uspela je posle dužeg vremena da veže dve pobede, najpre minimalac na gostovanju Alavesu a zatim i pobedu nad Leganjesom (2:1). Saša Marković ušao je na teren u 76. minutu na gostovanju Valjadolidu (2:1), Rajko Brežančić odigrao je poslednjih nekoliko minuta meča u kome je Hueska slavila minimalnu pobedu nad Reus Deportivom, dok je Stefan Šćepović pobedu nad Levanteom odgledao sa klupe (2:0).

Miloš Jojić dobio je šansu u kontinuitetu posle dužeg vremena i to fantastično koristi. U dva prošlonedeljna meča je najpre doneo svom timu pogotkom minimalnu pobedu nad Ajntrahtom na domaćem terenu da bi u porazu od Borusije iz Menhelgladbaha zabeležio asistenciju (2:3). Gol Jojića možete videti ovde a asistenciju ovdeMatija Nastasić bio je standardan i na gostovanju u Bremenu (3:0) i u pobedi nad Volfsburgom (4:1).

Marko Šćepović odigrao je svih 90 minuta duela u kome je Videoton kao domaćin poražen od Vašaša (1:2), dok je Danko Lazović zbog dva žuta kartona isključen u 79. minutu. Dušan Brković postigao je pogodak ali i zaradio crveni karton u pobedi Debrecina nad Đirmotom (2:1). Branko Pauljević odigrao je svih 90 minuta na gostovanju MTK.

Fabricio Dornelas odgledao je sa klupe gostovanje Steaui (3:0), dok je za vikend odigrao ceo meč u kome je njegova Astra kao domaćin poražena od bukureštanskog Dinama (1:2).

PAOK našeg Vladimira Ivića zabeležio je dve pobede prošle sedmice, najpre na gostovanju Atromitosu (0:2) da bi za vikend ubedljivo savladali u derbiju kola u Solunu Panatinaikos (3:0). Živko Živković bio je kao po običaju standardan u obe prošlonedeljne utakmice, i u pobedi nad Panetolikosom (3:0), i na gostovanju Asterasu (0:0), Đorđe Lazić je odigrao svih 90 minuta protiv Panetolikosa, dok je za vikend zamenjen u 54. minutu. Svih 90 minuta u direktnom duelu naših bivših fudbalera odigrao je i Marko Markovski, dok je za vikend u minimalnoj pobedi nad Veriom na domaćem terenu zamenjen u 79. minutu.

Miralem Sulejmani odigrao je svih 90 minuta na gostovanju Bazelu (1:1).

Standardan je bio i Nemanja Rnić u duelu Volfsbergera i Altaha koji je završen bez pogodaka.

Milan Lukač se po svemu sudeći ponovo izborio za mesto startnog golmana. Tokom ove nedelje branio je i u kupu protiv Bašakšehira (0:2), i na gostovanju Fenerbahčeu u okviru prvenstva (3:1). Lamin Dijara ušao je na teren u 72. minutu duela sa Sivasporom (1:1), dok je Petar Grbić sa klupe odgledao pobedu Adane na gostovanju Eskišehirsporu (2:4).

Marko Jovanović odigrao je finiš duela u kome je njegova Jehuda kao domaćin slavila minimalnu pobedu nad Hapoel Kfar Šabom. Branislav Jovanović odigrao je svih 90 minuta dok je David Manga zamenjen u 71. minutu na gostovanju Hapoel Raanani (0:2).

Gregor Balažic odigrao je ceo meč u kome je Ural kao domaćin slavio pobedu nad Orenburgom (2:0), kao i Aleksandar Miljković na gostovanju ekipi Krila Sovjetov (2:2), a Slovenac je bio standardan i u pobedi nad Rubinom u kupu (2:1). Ivan Ivanov odigrao je prvo poluvreme na gostovanju u Groznom (3:1), dok je Zoran Tošić ušao na teren u 74. minutu na gostovanju Krasnodaru (1:1). Petar Škuletić odgledao je duel sa Rostovom u Moskvi sa klupe (0:0) kao i minimalnu pobedu nad Ufom u polufinalu kupa.

Filip Marković zamenjen je u 58. a Nikola Gulan u 76. minutu duela sa Eupenom na domaćem terenu (0:2). Ivan Obradović odigrao je svih 90 minuta protiv Genta.

Miloš Ostojić propustio je oba prošlonedeljna duela BATE-a, dok je Nikola Leković odigrao drugo poluvreme meča u kome je Dinamo u Minsku slavio minimalnu pobedu nad Naftanom.

Karabag i Gabala remizirali su bez golova, Vojislav Stanković bio je standardan u redovima gostiju, dok Bojan Šaranov nije bio u protokolu.

Andrija Živković odigrao je ceo meč u okviru kupa protiv Eštorila i postigao pogodak, dok je na gostovanju Moreirenseu gde su Orlovi zabeležili minimalnu pobedu ušao na teren u 66. minutu. Posle odsustva na teren se vratio i Ljubomir Fejsa koji je protiv Moreirensea odigrao ceo meč. Radosav Petrović bio je standardan i u ovom kolu a njegova ekipa remizirala je bez golova kao domaćin sa Setubalom.

Miroslav Radović odigrao je svih 90 minuta na gostovanju u Poznanju (1:2).

Čikago našeg Veljka Paunovića savladao je kao domaćin minimalnim rezultatom ekipu Kolumbus Kru.

Valeri Božinov i Abubakar Oumaru odigrali su po 90 minuta u direktnom duelu njihovih timova, a uspešnija je bila gostujuća ekipa, ekipa Šenžena koja je slavila minimalnu pobedu.