POBEDA VATERPOLISTA U DERBIJU NA STARTU SUPERLIGE

Vaterpolisti Partizana uspešno su započeli Superligu pobedom protiv BVK Crvena zvezda rezultatom 7:6 (1:0, 0:2, 4:1, 2:3).

Ova pobeda ima posebnu težinu imajući u vidu da se ove sezone plej-of neće igrati i da će se šampion države dobiti nakon deset odigranih kola Superlige.

U prve dve četvrtine viđena je dosta stegnuta igra na obe strane što je rezultiralo time da golmani i jednog i drugog tima budu najbolji akteri, naš tim je poveo preko Đorđa Tanaskovića sredinom prve deonice, gosti su u drugoj četvrtini uspeli da okrenu rezultat u svoju korist preko Ćorića i nekadašnjeg reprezentativca Crne Gore Draškovića.

Furiozno je naš tim krenuo u treći period, Repanović i Janković su uspeli da crno-belima vrate rezultatsko preimućstvo, dok je nešto kasnije zlatni olimpijac Nikola Jakšić golom iz peterca doveo Partizan do 2 gola prednosti. Do kraja ove deonice viđen je po gol na obe strane, te se rezultatom 5:3 ušlo u poslednji period.

Gosti na početku ćetvrtine smanjuju na gol zaostatka, međutim uzvratio je sjajnim udarcem Stojanović. Nije bilo golova sve do 3 minuta do pred kraj susreta kada je mladi tim Partizana stekao i maksimalnu prednost od 3 gola preko Jankovića, tu je već pitanje pobednika bilo rešeno, a rival je do kraja meča uspeo da ublaži poraz.

Trener Partizana Stefan Ćirić je kazao:

– Nije viđen preterano kvalitetan vaterpolo, ali važna je pobeda.U prvom ppoluvremenu nam je nedostajalo agresivnosti, kako u odbrani tako i u napadu. Jedan gol za dve četvrtine je vrlo, vrlo malo. U drugom poluvremenu smo zaigrali agresivnije i došli do važne pobede. Pobeda je najvažnija, posle ciklusa od tri teške utakmice, protiv budve, Juga i Egera, i mnogo putovanja u kratkom periodu

Partizan Raiffeisen – Crvena zvezda 7:6 (1:0, 0:2, 4:1, 2:3)
Bazen Banjica. Gledalaca: 400. Sudije : Putniković i Golijanin (obojica Beograd). Igrač više: Partizan 7 (3), Zvezda 10 (4). Dva igrača više: Partizan 1 (1). Peterci: Partizan 2(2)

PARTIZAN: Dobožanov (12 odbrana), Lukić, F. Janković 2, Repanović 1, Lazić, Manojlović, Drašović, Andrejević, Jakšić 1, Tanasković 1, Stojanović 1, M. Janković 1, Belopavlović, Toholj. Trener: Ćirić.
CRVENA ZVEZDA: Kralj (11 odbrana), Tankosić 2, Jović, Ivošević, Šuberić 1, Ilić, Bursać, Ljubenović, Nikolov, Ćorić 2, Drašković 1, Peković, Todorovski, Radović. Trener: Filipović.

Naš tim nakon prenešene 2 utakmice iz regionalne lige sa Vojvodinom i večerašnjim trijumfom ima 6 bodova iz 3 utakmice i u narednom kolu Superlige sledećeg vikenda mladi tim Partizana očekuje gostovanje ekipi Starog Grada.