PREOKRET PARTIZANA NA KROVU

Fudbaleri Partizana izborili su plasman u polufinale kupa pobedom nad Voždovcem 1:2 (1:0).

Plasman u narednu rundu takmičenja crno-belima su doneli Đurđević i Leonardo u finišu utakmice. Očajno je gostujuća ekipa odigrala veći deo meča, fudbaleri Voždovca propustili su da možda i reše meč sredinom drugog poluvremena, što su izabranici Marka Nikolića kaznili u finišu utakmice.

Agresivno su i jedni i drugi ušli u meč a prvu šansu imali su domaći u 13. minutu, kada se nakon kornera Georgijević našao u dobroj situaciji ali nije uspeo da uputi šut ka golu kako treba.

Tri minuta kasnije ponovo preti Voždovac, Petrović je oprobao šut sa distance, ali srećom po Kljajića lopta odlazi tik iznad prečke.

Prvu šansu Partizan je imao u 17. minutu, nakon duplog pasa Leonarda i Tavambe, Brazilac se našao u dobroj poziciji ali njegov šut brani Popović.

U 42. minutu Voždovac dolazi do vođstva. Ćirković dobija duel sa Miletićem, šalje oštru loptu u peterac a Srećković je smešta u gol.

Malo je falilo da u 45. minutu domaći dupliraju vođstvo, ali je Ješić iz izgledne situacije šutirao pored gola.

Mnogo bolji tempo viđen je u nastavku. Nakon tri solidna pokušaja Partizana i jednog Voždovca prvo veliko uzbuđenje viđeno je u 60. minutu kada nakon velike greške Evertona Georgijević izlazi sam pred Kljajića ali šutira tik pored desne stative.

Dva minuta kasnije viđena je skoro identična situacija. Ovog puta pogrešio je Miletić, ali je srećom po crno-bele Kljajić bio brži od napadača Voždovca.

Posle dužeg vremena ozbiljnije su zapretili i crno-beli u 64. minutu. Nakon centaršuta Jankovića iz slobodnog udarca šutirao je Ostojić ali Popović refleksno brani.

Novu veliku šansu propušta Voždovac u 70. minutu. Nakon izgubljene lopte Miletića, Georgijević lomi Milenkovića i izlazi sam pred Kljajića ali golman gostiju sjajno brani.

U 80. minutu Partizan dolazi do izjednačenja. Nakon indirekta Đurđević uz malo sreće pogađa za 1:1.

Dva minuta pre kraja regularnog toka Kosović propušta veliku šansu. Leonardo lepo probija sa desne strane, ubacuje loptu u šesnaesterac gde dupli pas razmenjuju Kosović i Ilić, a mlađi vezista iz dobre pozicije loptu šalje spoljnom tik pored desne stative.

Pobedu crno-belima donosi Leonardo u 90. minutu. Nakon što je Brazilac poslao loptu ka Đurđeviću, uz dosta sreće i odbitka lopta mu se vraća u noge a sjajni vezista ovakav poklon ne propušta.

Partizan: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Everton, Kosović, Janković (85′ Ilić), Leonardo (90+3′ Jevtović), Đurđević, Tavamba (54′ Đuričković).