TRIJUMF RUKOMETAŠA NA STARTU PLEJ-AUTA

Rukometaši Partizana savladali su ekipu Požarevca rezultatom 32:31 (17:16) u veoma uzbudljivoj utakmici na startu plej-auta.

Na početku utakmice viđen je dosta brz rukomet sa puno golova, naša ekipa uspela je golom Živkovića da se odvoji na 3 razlike (15:12) u 21. minutu susreta, međutim, gosti vrlo brzo stižu do izjednačenja. Prvo poluvreme okončano je rezultatom 17:16 u korist Partizana.

Ponovo Partizan slabo ulazi u drugo poluvreme što gosti koriste i u 35. minutu meča dolaze do prednosti od 20:17. Partizan predvođen danas maestralnim Jokićem dolazi do izjednačenja. 21:21, ali gosti odbijaju ovaj nalet i dolaze do 2 gola prednosti.

Glendža i Živković kreiraju seriju Partizana 3:0 i ponovo vraćaju prednost na stranu našeg tima. Igralo se gol za gol sve do 57. minuta kada Jokić sa 2 vezana gola dovodi Partizan do predosti – 30:28. Gosti su pretili do kraja susreta, ali je Živković 2 puta odbio prilazak te su crno-beli zabeležili veoma vrednu pobedu.

Najbolji u našem timu večeras bili su Jokić sa 11 i Živković sa 10 golova.

Partizan je nakon ovog susreta ostao na trećem mestu, crno-beli sada imaju 14 bodova i u narednom kolu ih očekuje gostovanje Moravi u Velikoj Plani gde bi naša ekipa eventualnim trijumfom gotovo izvesno obezbedila opstanak.