POBEDA U NIŠU ZA NASTAVAK NIZA

Fudbaleri Partizana nastavili su seriju dobrih rezultata pobedom u Nišu nad ekipom Radničkog 0:2 (0:0).

Ekipa Marka Nikolića kontrolisala je utakmicu od početka do kraja. Ređale su se šanse i dobre akcije crno-belih, strpljivo je gostujuća ekipa opsedala gol Radničkog i na kraju golovima Đurđevića i Leonarda osvojila nova tri boda.

Partizan je od početka utakmice uspeo da nametne svoj ritam. Imali su domaći dosta sreće u nekoliko navrata kada se pred golom Zogovića nisu snašli Leonardo, Everton, Đurđević ali je najbolju šansu propustio Tavamba koji je u 14. minutu nakon dobrog centaršuta Janković iz izgledne pozicije tukao glavom preko gola.

Radnički je uspeo da se koliko-toliko oslobodi pritiska gostiju, ali su konkretniji i dalje bili crno-beli. U 35. minutu Leonardo sjajno upošljava Đurđevića koji pokušava da izlomi i zaobiđe Zogovića ali golman Nišlija ipak uspeva da interveniše i loptu izbaci u korner.

Domaći su prvi put zapretili u 37. minutu. Stojanović iz prve šalje sjajnu loptu u prostor, prihvata je Travančić koji uspeva da izlomi Ostojića i sebi obezbedi odličnu poziciju za udarac, ali loptu šalje preko gola.

Do kraja poluvremena viđena je još po jedna dobra akcija na obe strane ali su u obe situacije kao pobednici izlazili defanzivci.

Već na startu drugog poluvremena viđene su dve opasne situacije pred golom Zogovića. Najpre nakon centaršuta Jankovića loše interveniše Petrović a golman Radničkog krajnjim naporom sprečava loptu da završi u golu, da bi u narednoj akciji iz izgledne situacije Đurđević šutirao tik pored desne stative.

Zapretili su i domaći u 51. minutu. Stojanović dobro probija po levoj strani, šalje oštru loptu u peterac ali Kojić kasni.

Dva minuta kasnije ponovo preti Partizan, nakon kontre po levoj strani Janković odlično centrira ali u poslednjem trenutku Volkov interveniše ispred Tavambe.

Inicijativa Partizana urodila je plodom u 70. minutu. Nakon centaršuta Jankovića, loptu je kratko dirao Ostojić, da bi ona stigla do Đurđevića koji je uz pomoć Volkova šalje u gol.

Partizan je kontrolisao utakmicu do samog kraja da bi u nadoknadi vremena Leonardo nakon asistencije Kosovića lobovao golmana domaćih i stavio tačku na ovaj meč.

Partizan: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović (65′ Kosović), Everton, Janković, Leonardo (90+3′ Đuričković), Đurđević (90+3′ Radin), Tavamba.