RUKOMETAŠI SAVLADALI RUDAR

Rukometaši Partizana savladali su ekipu Rudara iz Kostolca rezultatom 24:22 (13:11) u okviru 20. kola SRLS.

Odličan početak našeg mladog tima i vođstvo od 4:0 na početku susreta nagovestili su dobru partiju Partizana, u 12. minutu golom Živkovića već je bilo 8:2, međutim gosti uzvraćaju serijom 6:1 i prilaze na samo gol zaostatka, 9:8 u 20. minutu meča. Prvo poluvreme okončano je rezultatom 13:11 u korist crno-belih.

Ekipa Rudara bolje ulazi u drugo poluvreme, otvara ga serijom 4:0 i dolazi do prednosti 15:13, ali Partizan preko Živkovića i Stevanovića odgovara serijom 3:0 i dolazi do vođstva 16:15 u 42. minutu susreta.

Onda sledi period meča u kome se gosti bolje snalaze, te u 48. minutu dolaze do prednosti 19:17, međutim crno-beli se nisu predavali te golom Milutinovića dolaze uskoro do izjednačenja, 20:20.

Kada su gosti u 57. minutu susreta poveli 22:21 delovalo je da će kao i mnogo puta tokom sezone neiskustvo u završnici naš mlad tim koštati bodova, ali očigledno je da su neke dečije bolesti preležane pa su crno-beli golovima Glendže, Živkovića i Radivojevića stigli do vrlo vredne pobede.

Najviše golovima u našem timu postigao je Živković 10, pratio ga je Stevanović sa 5 golova.

Nakon ovog trijumfa jasno je da će ekipa Partizana u plejaut preneti 11 bodova, a u narednom susretu ih očekuje gostovanje u Velikoj Plani ekipi Morave, dok u poslednjem kolu dočekuju subotički Spartak, ali taj susret neće biti od preterane važnosti pošto ekipa iz Subotice ide u plejof.