JUG UBEDLJIV U ,,REVANŠU”

Vaterpolisti Partizana poraženi su u sedmom kolu Lige šampiona od ekipe Juga. Dubrovčani su ubedljivo slavili rezultatom 21:9 (6:3, 6:2, 4:1, 5:3). Crno-beli nisu uspeli da ponove partiju od pre četiri dana, kada su na Banjici srušili aktuelnog prvaka Evrope u okviru Regionalne lige.

Partizan je održavao egal u većem delu prve deonice. Ipak, u poslednja dva minuta prve četvrtine domaća ekipa odlazi na tri gola prednosti. Na isteku prvih osam minuta, rezultat na semaforu je bio 6:3.

U drugoj četvrtini, daleko iskusnija ekipa Juga je u potpunosti preuzela kontrolu i nastavila seriju iz prvog perioda. Partizan je sa dva vezana pogotka prekinuo seriju domaćih, ali je crno-belima ubrzo ponestalo snage usled ispražnjenosti posle velikog subotnjeg podviga. Jug je nastavio kanonadu i stigao do ubedljivog trijumfa. U redovima crno-belih se sa tri pogotka posebno istakao Aleksandar Radanović.

Partizan će u sledećem kolu Lige šampiona, 22. marta dočekati Hanover.

Jug CO – Partizan Raiffeisen 21:9 (6:3, 6:2, 4:1, 5:3)

Bazen Gruž. Gledalaca:1.000. Sudije: Van der Lo (Holandija), Bender (Nemačka). Isključenja: Jug 9, Partizan 7.

JUG CO: Bijač, Macan, Fatović 2, Lončar, Joković 4, Garsija 3, Marković 1, Pavličević, Vrlić 3, Perone 5, Benić 2, Obradović 1, Popadić. Trener: Bijač.

PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov, Lukić, F. Janković, Repanović, Lazić 2, Toholj, Drašović, Vučinić 2, Jakšić, Radanović 3, Strojanović 1, M. Janković  1, Belopavlović. Trener: Milenković.