PARTIZAN U NEIZVESNOJ ZAVRŠNICI SRUŠIO ZADAR

Ekipa Partizana iako suočena sa velikim problemima uspela je da u neizvesnoj završnici savlada Zadar rezultatom 87:86 (23:20, 24:24, 18:17, 22:25).

Pored Hečera, Marinkovića, Koprivica i Karahodžića, meč sa Zadranima propustio je i Ratkovica. Bez Gordona na parketu, sa minimalnom minutažom Veličkovića, crno-beli su ipak uspeli da u izuzetno dramatičnoj završnici stignu do nove pobede.

Iako je Zadar za nijansu bolje ušao u meč, Partizan ubrzo preuzima kontrolu i predvođen Vrabcem i Birčevićem dolazi do prvog ozbiljnijeg vođstva u finišu prve četvrtine. Nakon tajm auta Naglića gosti prave mini seriju ali na prvi odmor sa vođstvom odlaze crno-beli – 23:20.

Raspucali su se gosti u drugoj četvrtini, i zahvaljujući šutu za tri poena na sredini druge deonice dolaze do vođstva. I nakon tajm auta Čanka Zadrani nastavljaju da šutiraju dobro za tri poena i stižu na plus 6. Ipak, Partizan u nastavku pravi seriju od 7:0, i preuzima vođstvo. Rezultat na poluvremenu bio je 47:44 za crno-bele.

Na početku treće četvrtine igralo se poen za poen, ali onda loš period napadačke igre Partizana Zadar kažnjava sa dva zakucavanja, što primorava Nenada Čanka da pozove minut odmora. U nastavku crno-beli predvođeni Lukovićem hvataju kakav-takav napadački ritam, a u finišu trećeg perioda Birčević pogađa novu trojku i domaći na odmor pred poslednju četvrtinu odlaze sa 4 poena prednosti – 65:61.

Sjajno je Partizan ušao u poslednju četvrtinu. Dobru igru u odbrani crno-beli su krunisali poenima u napadu te na nešto više od četiri minuta igre u četvrtoj deonici stiču dvocifrenu prednost – 77:67. Nakon što je trener gostiju seriju Partizana presekao tajm autom Zadar pravi seriju 7:0 pa na drugoj strani reaguje Nenad Čanak. Zadar nastavlja da preti i u nastavku, ali domaće u vođstvu održava Luković. Na manje od 40 sekundi do kraja Birčević pogađa dva slobodna bacanja za 85:80. Kovačević na drugoj strani pogađa trojku, a nakon brzog faula gostiju Robinson maši oba slobodna bacanja. Opet Kovačević pogađa trojku na deset sekundi do kraja i Zadar vodi – 85:86. Iako je naredni napad Partizana za trenutak delovao nespretno, Luković zakucava za vođstvo, i ispostaviće se, pobedu, jer na drugoj strani Kovačević promašuje trojku.

Partizan: Robinson 6 (6as, 2uk), Vrabac 11 (5sk, 4as), Tanasković, Veličković, Majstorović 4 (8sk), Birčević 26 (6sk, 3uk, 2bl), Andrić 11, Pot 8 (5as), Luković 21 (7sk).