UBEDLJIV TRIJUMF KOŠARKAŠICA

Košarkašice Partizana zabeležile su četvrtu vezanu pobedu u okviru ŽKLS pošto su u 18. kolu bile ubedljive protiv ekipe Studenta  85:52 (27:11, 27:18, 17:14, 14:9).

Pitanje pobednika se nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje, crno-bele su od starta susreta nametnule svoj ritam, već nakon 4 minuta na semaforu je stajao rezultat 13:2, a do kraja četvrtine prednost se samo uvećavala, 27:11.

Već u 13. minutu poenima Jovane Mitić naša ekipa je stekla prednost od 23 poena, 34:11. Tu se nisu zaustavile naše košarkašice, te je već 17. minutu na semaforu stajalo 54:21. Do kraja prvog poluvremena gošće serijom 8:0 uspevaju da ublaže rezultat, 54:29.

U drugom poluvremenu crno-bele su bez problema privele ovaj susret kraju, a šansu su dobile i igračice koje nisu dobijale toliko prostora tokom sezone.

Najefikasnija u ekipi Partizana bila je Suzana Milovanović sa 18 poena, Milica Spikić je dodala 13, a Milana Živadinović 12 poena.

Nakon ovog kola crno-bele su i dalje na drugoj poziciji sa skorom 15:4 i u narednom kolu ih očekuje gostovanje Šumadiji u Kragujevcu.