HEROJSKA POBEDA ODBOJKAŠA U DERBIJU

Odbojkaši Partizana napravili su značajan korak u borbi za opstanak pobedom nad Crvenom zvezdom 3:2 (25:20, 25:22, 20:25, 23:25, 15:9).

Nije se naša mlada ekipa uplašila znatno iskusnijeg rivala, već u prvom setu stavila je do znanja da nije došla na Banjicu sa belom zastavom, te je preko Ristića vezala pet poena i došla do isto toliko poena prednosti, 23:18 što je rutinski sačuvala do kraja ovog perioda susreta, 25:20.

Prva polovina drugog seta je  protekla u izjednačenoj igri, a naši momci su ponovo serijom 5:0 uspeli da naprave značajniju prednost pred poslednju trećinu ovog perioda susreta, 18:15. U igri poen za poen do kraj seta crno-beli vrtić je uspeo da i ovaj deo meča privede kraju, 25:22.

U trećem setu rival je vrlo brzo došao do opipljivije prednosti od 5 poena 10:5, naša ekipa je u nekoliko navrata uspela da priđe na 2 poena zaostatka, ali je to bilo sve što su crno-beli uradili u ovom delu meča, 25:20.

Naredni set su ponovo domaćini bolje otvorili, poveli su sa 3:0, kasnije su imali i 4 poena prednosti, naša mlada ekipa je uspela u finišu seta da priđe na svega poen zaostatka, ali nije imala snage da ovaj set okrene u svoju korist tako da je meč Partizan ponovo otišao u peti set.

Peti set je doneo totalnu dominaciju našeg tima, poenima Buše, greškom Munćana i blokom Ristića Partizan je poveo sa 4:0, kasnije je preko danas sjajnog Luke Veličkovića naš tim došao do prednosti od 9:3, do kraja meča domaćini su prišli na 4 poena zaostatka, ali su crno-beli svaki pokušaj povratka uspešno odbili tako da je sa 15:9 završen ovaj taj-brejk i Partizan je zabeležio jako vrednu pobedu.

Najbolji večeras u našem timu bili su Veličković sa 21, Ristić sa 20 i Buša sa 19 poena.

Verujemo da će ovaj trijumf dati dodatni vetar u leđa našoj ekipi, do kraja regularnog dela sezone crno-bele čeka borba sa ekipom Spartaka iz Ljiga za osmu poziciju, trenutno obe ekipe imaju po 5 pobeda s tim da tim iz Ljiga ima jedan meč manje.

Partizan u narednom kolu dočekuje lidera na tabeli ekipu novosadske Vojvodine, dok će u poslednjem kolu regularnog dela crno-beli u Niš na megdan istoimenoj ekipi.