ZA PARTIZANA HRABRO SE BORI, UVEK ZA ČAST I POBEDU!

Košarkaši Partizana savladali su u gradskom derbiju Crvenu zvezdu MTS rezultatom 86:81 (21:17, 25:29, 21:26, 19:9).

Uprkos dobro poznatim okolnostima koje diktiraju način na koji večerašnji rivali funkcionišu, uprkos sada već ustaljenom očajnom suđenju u korist gostiju, Partizan je zabeležio veliku pobedu. Rezultatski, manje bitnu, ali pobedu principa i duha. Pored svih problema, nakon svih uspona i padova, skupili su crno-beli momci snage da predvođeni maestralnim Aleksandrom Džikićem sruše ,,lidera u regionu”.

Prvu četvrtinu dobio je Partizan, najviše zahvaljujući dobrim procentima šuta za tri poena. S druge strane, gosti su postigli samo jedan pogodak iz igre, ali i iskoristili veliki broj dosuđenih slobodnih bacanja da ne dozvole crno-belima ozbiljniju prednost. Na kraju prvog perioda igre rezultat je glasio 21:17 za domaćina.

Iako su crveno-beli bolje otvorili drugu četvrtinu, nije se dugo čekalo na odgovor Partizana, koji pravi mini seriju, te trojkom Birčevića i pogotkom Ratkovice za dva poena crno-beli stiču do tada najveću prednost – 27:21. Posle tajm-auta Dejana Radonjića crno-beli stižu i na plus 7, da bi ubrzo gosti predvođeni Kuzmićem uspeli da mini serijom stignu posle dužeg vremena do izjednačenja, 34:34. Do kraja poluvremena viđena je prava rezultatska klackalica, oba tima su se smenjivala u vođstvu, da bi se na odmor između poluvremena otišlo sa nerešenim rezultatom – 46:46.

Raspucali su se i jedni i drugi u trećoj četvrtini, u kojoj smo gledali izuzetno izjednačenu igru. Nakon isključenja Simonovića i 4 poena Ratkovice sa linije za slobodna bacanja delovalo je da su crno-beli u boljem momentumu, ali Volters u finišu ovog perioda donosi svom timu vođstvo – 67:72.

Iako je na startu četvrte četvrtine delovalo da su igrači Partizana donekle ušli u kontra-ritam, crno-beli predvođeni Veličkovićem i Hečerom prave mini seriju i vrlo brzo stižu od izjednačenja – 73:73. Posle tajm auta koji je zatražio Dejan Radonjić Partizan nastavlja seriju, te pogocima Marinkovića i Hečera sa distance posle dužeg vremena vraća pet poena prednosti. Ipak, crno-beli uskoro ulaze u napadačku krizu što gosti koriste da spuste prednost domaćih na samo poen razlike. Loš period Partizana prekida Hečer pogotkom sa linije za slobodna bacanja nakon tehničke Laziću, a zatim Birčević pogađa polaganje za plus četiri manje od dva minuta do kraja. Posle novog tajm auta koji je tražio trener gostiju, dosuđen je faul za dva slobodna bacanja nad Dženkinsom, ali i tehnička Mitroviću zbog protesta. Dženkins promašuje oba bacanja, dok na drugoj strani Hečer pogađa jedno slobodno bacanje, a zatim i trojku, što će, ispostaviće se biti ključni momenat utakmice. Konačni rezultat je glasio 86:81.

Na kraju, ostaje da se našem stručnom štabu i momcima čestita od sveg srca. Pre utakmice svi smo imali samo jednu želju, da se grb Partizana dostojno brani u neravnopravnoj borbi sa favorizovanim protivnikom bez identiteta, ali su momci prevazišli sva naša očekivanja. Po ko zna koji put ova grupa crno-belih ratnika učinila nas je ponosnim! DOBRO PAMTIM SVE!

Partizan: Ratkovica 11 (4as), Vrabac 2, Marinković 13, Veličković 11 (5sk), Majstorović 4, Birčević 16 (9sk), Koprivica 3, Andrić 3, Hečer 20 (5as), Pot, Gordon 3, Luković.