PARTIZAN SLAVIO U NIŠU

Fudbaleri Partizana ostvarili su prvu prvenstvenu pobedu u nastavku sezone – crno-beli su slavili u Nišu, savladan je Radnički u drugom međusobnom duelu u 4 dana. Na kraju – Radnički Niš – Partizan – 0:1 (0:0).

Na očajnom terenu na ˘Čairu˘ ekipe su u prvom poluvremenu pružile identične partije. Prvu polušansu beležimo u 11. minutu, kada nakon pasa kapitena Saše Ilića, Alen Stevanović sa 20-tak metara šutira preko gola. S druge strane, Radnički 20-tak minuta kasnije beleži veliku šansu, Apostolović usamljen sa leve strane šutira i maši zicer zahvaljujući Bojanu Šaranovu, koji je i danas bio na visini zadatka.

Desetak minuta kasnije, prodor Mihajlovića po levoj strani koji se na kraju završava udarcem preko gola. To je otprilike to što smo od igre videli u prvom poluvremenu, osim dosta faulova, padova, borbe na sredini veoma, veoma lošeg terena.

Drugo poluvreme krenulo je poprilično loše po crno-bele – Everton se nakon udarca uhvatio za koleno i više nije mogao da nastavi utakmicu, a umesto njega na teren je ušao Marko Jevtović. Još uvek se ne zna priroda povrede Brazilca, ali nadamo se da će se sve završiti kako treba.

Petnaestak minuta kasnije, u 60.minutu, Partizan dolazi do prednosti, što se ispostavio i kao konačan rezultat utakmice. Saša Ilić nakon povratne lopte šutira odlično i postiže gol za 0:1.

Do kraja utakmice viđena je još jedna velika prilika za domaćina i još jedna maestralna odbrana Šaranova, koji zaslužuje sve pohvale. U 85.minutu Marjanović volejem šutira, a golman ˘Parnog valjka˘ odličnom reakcijom čuva 3 boda, koje je Partizan na kraju odneo iz Niša. Do kraja utakmice viđen je još jedan udarac Stevanovića, u nadoknadi vremena golman Radničkog brani taj šut.

Crno-beli ovom pobedom dolaze na četvrtu poziciju domaćeg šampionata i narednog vikenda dočekuju Voždovac.

Što se same igre tiče, po katastrofalnom terenu u Nišu, večeras se nije ni očekivalo mnogo fudbala, ali vredi napomenuti veoma lošu i nepovezanu igru Partizana u prvoj polovini utakmice. Tokom svih 90.minuta, Partizan nije uspeo stvoriti mnogo prilika i iako je na kraju ipak došao do ˘celog plena˘, valjalo bi u nastavku sezone videti daleko bolju igru, pre svega kreativniju i kvalitetniju. Ivan Tomić je ponovo izveo sastav bez napadača, što je verovatno i kumovalo malom broju prilika na večerašnjem meču. Crno-beli zaista imaju mizeran izbor u napadačkoj liniji, ali čini se da je bolje pružiti šansu čak i nekom od neiskusnih tinejdžera, Jovanoviću ili Vlahoviću, nego negovati formaciju koja, jasno je iz nekih prethodnih sezona (pogledati pod 148. derbi), nije donela mnogo benefita crno-belima.

Ipak, treba čestitati i u ovim uslovima dati punu podršku šefu stručnog štaba da se u nastavku sezone izbori makar za izlazak na evropsku scenu, što je svakako prioritet do juna, i za Partizan i za srpski fudbal, s obzirom da jedino Partizan ima i šansi da se na istoj zadrži duže od ˘sezone kupanja˘…