CRNO-BELI GASTARBAJTERI: USPEŠAN START NAŠIH U OLIMPIJI, GOLOVI ILIĆA I TOMAŠEVIĆA

Kada su naši bivši fudbaleri i treneri u pitanju, proteklu nedelju obeležio je start slovenačkog prvenstva i debiji Marka Nikolića na klupi i Miroslava Radovića u dresu Olimpije, te golovi Brane Ilića i Žarka Tomaševića.

Fulam Slaviše Jokanovića zabeležio je novi poraz. Na domaćem terenu poraženi su od Midlzbroa (0:2).

Inter je u derbiju kola poražen na gostovanju Juventusu (2:0). Adem Ljajić ušao je na teren u 56. minutu, dok je Stevan Jovetić meč odgledao sa klupe. Ivan Radovanović odigrao je svih 90 minuta o pobedi Kjeva nad Đenovom u Veroni minimalnim rezultatom, dok je Nikola Ninković meč odgledao sa klupe.

Antonio Rukavina odigrao je 77 minuta kao starter za Viljareal na gostovanju Napoliju, u okviru Lige Evrope (1:1), dok za duel sa Levanteom na Madrigalu (3:0), nije bio u protokolu. Stefan Savić odigrao je svih 90 minuta na gostovanju u Ajndhovenu (0:0), da bi nakon toga zaradio povredu te se ne zna koliko će pauzirati. Stefan Šćepović ušao je na teren u 74 minutu duela sa Seltom, u kojem je njegov tim kao domaćin poražen minimalnim rezultatom. Kordoba je takođe poražena minimalnim rezultatom u duelu sa Osasunom na svom terenu, a Saša Marković odigrao je prvo poluvreme tog duela.

Miloš Jojić ušao je na teren u 69. minutu meča u kojem je njegov Keln poražen kao domaćin minimalnim rezultatom od Herte.

Marko Nikolić debitovao je na klupi Olimpije pobedom nad Koperom u Ljubljani (2:0), te iskoristivši poraz Maribora uvećao prednost na čelu tabele na 6 bodova. Miroslav Radović ušao je na teren u 66. minutu meča i postigao pogodak nekoliko minuta kasnije, dok Danko Lazović nije bio u protokolu za ovaj meč.

Aleksandar Miljković odigrao je svih 90 minuta za Split na gostovanju zagrebačkom Dinamu na kojem je njegov tim poražen minimalnim rezultatom.

Miodrag Ješić je na klupi Sarajeva otvorio prolećnu polusezonu remijem na gostovanju Zrinjskom.

Dušan Brković odigrao je svih 90 minuta za Debrecin na gostovanju Ujpeštu (1:1), dok je Branko Pauljević isključen u 76. minutu meča u kojem je Puškaš Akademija kao domaćin poražena minimalnim rezultatom od Videotona.

Brana Ilić odigrao je 85 minuta za Janjinu i postigao gol na gostovanju Pantrakikosu na kojem je njegov tim slavio (2:4). Marko Markovski odigrao je svih 90 minuta za Panetolikos u duelu sa Škodom na domaćem terenu (2:2).

Milan Lukač jedini je od naših bivših fudbalera koji nastupaju u najelitnijem rangu takmičenja u Turskoj bio na terenu za vikend, odigravši svih 90 minuta za Akhisar na gostovanju Genčlerbirligiju (3:1), Petar Grbić je taj meč odgledao sa klupe, dok je Lazar Marković i dalje van stroja. Lamin Dijara odigrao je 89 minuta za Goztepe na gostovanju Balikesirsporu (1:1), dok Nemanja Kojić nije bio u konkurenciji za gostovanje Gaziantepa BB Karšijaki, taj meč je završen istim rezultatom. Istim rezultatom okončan je i duel Kajzeri Erčiespora i Elazgispora, a za domaće je Stefan Aškovski odigrao 74 minuta kao starter.

Luka Stojanović odigrao je svih 90 minuta za Apolon na gostovanju AEK-u u Larnaki, na kojem je njegov tim deklasiran (6:1), kao i Simon Vukčević za Paralimni koji je kao domaćin ubedljivo poražen od Omonije (1:4), i time ispao iz elitnog ranga kiparskog fudbala. Nakon debija i poraza u duelu sa APOEL-om na domaćem terenu (1:2), Anortozis Zorana Milinkovića remizirao je bez golova na gostovanju Arisu.

Miralem Sulejmani odigrao je prvo poluvreme za Jang Bojse na gostovanju Cirihu, na kojem je njegov tim slavio minimalnim rezultatom.

U direktnom duelu naših bivših igrača, slavio je Vladimir Stojković, čiji je Makabi ubedljivo slavio na gostovanju imenjaku iz Netanje (0:3), čije boje brane Milan Smiljanić i Nemanja Petrović, a sva trojica naših bivših fudbalera proveli su na terenu svih 90 minuta. Branislav Jovanović odigrao je svih 90 minuta za Hapoel u pobedi nad imenjakom u Tel Avivu (0:2).

Petar Škuletić ušao je u 73. minutu duela sa Fenerbahčeom u Moskvi (1:1), ali nije uspeo da pomogne svom timu da izbegne ispadanje.

Vojislav Stanković odigrao je kao starter 75 minuta duela svoje Gabale sa Hazarom na domaćem terenu (0:0).

Ivan Šaponjić odigrao je ceo meč u kojem je njegov tim kao domaćin poražen minimalnim rezultatom od Čaveza.

Žarko Tomašević postigao je pogodak na gostovanju Mehelenu (0:2), da bi ubrzo posle toga, zbog povrede napustio teren u 17. minutu meča. Muskron je remizirao na gostovanju Vesterlou (2:2), a Nikola Gulan je na teren ušao u 77. minutu, dok su Nikola Aksentijević i Filip Marković ceo meč presedeli na klupi. Marko Šćepović je i dalje van tima.

Rajko Brežančić i Danilo Pantić nisu bili u konkurenciji za duele svojih timova za vikend.

Nemanja Rnić odigrao je svih 90 minuta za Volfsberger na gostovanju Matersburgu (1:1).

Vladimir Volkov odgledao je sa klupe poraz Leha od Jagelonije u Poznanju (0:2).

Nebojša Marinković odigrao je svih 90 minuta na gostovanju Vestern Sidnej Vonderersima na kojem je njegov tim poražen (2:1).