CRNO-BELI GASTARBAJTERI: SERIJA ŠAPONJIĆA, GOLOVI MARINKOVIĆA, MARKOVSKOG, MARKOVIĆA

Nedelja iza nas protekla je u znaku Ivana Šaponjića koji je zabeležio dva nova pogotka i time vezao već tri uzastopna kola u kojima je bio strelac. Strelci su bili i Saša Marković i Nebojša Marinković u pobedama svojih timova, kao i Marko Markovski koji je doneo bod svom timu na gostovanju. Još uvek čekamo povratke nekoliko naših lakše ili teže povređenih bivših prvotimaca na teren.

Fulam Slaviše Jokanovića imao je polovičan učinak tokom prošle nedelje. U zaostalom meču 29. kola Čempionšipa Fulam je poražen na gostovanju Blekburnu (3:0), da bi za vikend tim rezultatom savladali Čarlton na domaćem terenu.

Inter je na domaćem terenu savladao Sampdoriju (3:1), Adem Ljajić je na teren ušao u 63. a Stevan Jovetić u 88. minutu meča. U gradskom derbiju Verone slavila je Verona kao domaćin nad Kjevom (3:1). Ivan Radovanović nije bio u kombinaciji za meč, dok je Nikola Ninković isti odgledao sa klupe.

Stefan Savić i Antonio Rukavina odigrali su po 90 minuta u međusobnom duelu njihovih timova, koji je na Visente Kalderonu završen bez golova. Minimalnu pobedu nad Napolijem u okviru Lige Evrope Rukavina je odgledao sa klupe. Stefan Šćepović ušao je na teren u 58. minutu na gostovanju Levanteu na kojem je njegov tim ubedljivo poražen (3:0). Saša Marković odigrao je svih 90 minuta i bio strelac jednog pogotka u pobedi nad Ponferadinom na gostovanju (1:3).

Miloš Jojić odigrao je drugo poluvreme na gostovanju u Menhelgladbahu na kojem je njegov tim poražen minimalnim rezultatom.

Kada je turska prva liga u pitanju, jedini koji je bio bez povrede i u konkurenciji za nastup ovog vikenda je Milan Lukač koji je odigrao svih 90 minuta u remiju sa Basakšehirom na domaćem terenu (0:0). Nemanja Kojić odigrao je kao starter 82 minuta u porazu Gaziantepa BB od Adane (0:2), dok je Lamin Dijara odigrao svih 90 u minimalnom porazu Goztepea od Denizlispora (0:1). Stefan Aškovski odigrao je 68 minuta kao starter na gostovanju Kardemiru na kojem je Kajzeri Erčiespor poražen minimalnim rezultatom.

Branislav Jovanović odigrao je svih 90 minuta i bio strelac jedinog gola za Hapoel u duelu sa Beitarom u Akri, u kojem su gosti slavili (1:3). Svih 90 minuta odigrao je Vladimir Stojković za Makabi u remiju bez golova sa Hapoelom iz Tel Aviva u Haifi, kao i Milan Smiljanić i Nemanja Petrović na gostovanju Hapoelu Raanani na kojem je njihov Makabi poražen minimalnim rezultatom.

Petar Škuletić odigrao je kao starter 80 minuta za Lokomotivu na gostovanju Fenerbahčeu u okviru Lige Evrope, na kojem je domaćin slavio (2:0).

Vojislav Stanković odigrao je svih 90 minuta za Gabalu na gostovanju Ravanu, na kojem je njegov tim slavio minimalnim rezultatom.

Ljubomir Fejsa još uvek nije spreman za maksimalne napore te je propustio duele sa Zenitom na Lušu i gostovanje Fereiri u okviru prvenstva. Ivan Šaponjić postigao je nova dva pogotka u dva ovonedeljna duela svog tima. Najpre je doneo svom timu pobedu nad Avešom na domaćem terenu (2:1), da bi za vikend bio strelac u porazu svog tima na gostovanju Žil Visenteu (3:2). U prvom meču odigrao je svih 90 minuta, da bi u drugom bio zamenjen u 66.

Luka Stojanović propustio je duel Apolona i Pafosa u kojem je njegov tim slavio u Limasolu (3:1), dok je Simon Vukčević sa klupe odgledao remi njegovog Paralimnija na gostovanju Ahnasu (0:0).

Miralem Sulejmani odigrao je kao starter 64. minuta u pobedi nad Tunom na domaćem terenu (2:1).

Žarko Tomašević odigrao je svih 90 minuta u pobedi Kortrijka nad Sent Trudenom na domaćem terenu (3:0). Filip Marković ušao je na teren u 83. minutu duela Muskrona i Luvena, u kojem je njegov tim kao domaćin slavio (3:1). Nikola Aksentijević i Nikola Gulan odgledali su meč sa klupe, dok Marko Šćepović nije bio u protokolu za ovaj meč.

Rajko Brežančić nije bio u konkurenciji za duel AZ Alkmara i Groningena u Alkmaru (4:1), kao ni Danilo Pantić za gostovanje Grafšapu (2:2).

Startovao je i prolećni deo hrvatskog šampionata. Split je kao domaćin slavio minimalnim rezultatom pobedu nad Zagrebom, uz svih 90 minuta na terenu Aleksandra Miljkovića.

Dušan Brković odigrao je svih 90 minuta u pobedi nad Paksom na domaćem terenu (2:0), kao i Branko Pauljević koji je postigao autogol u porazu Puškaš Akademije na gostovanju Ferencvarošu (2:0).

Brana Ilić odigrao je kao starter 71 minut za Janjjinu na gostovanju Asterasu (0:0), dok je Marko Markovski svojim golom doneo bod Panetolikosu na gostovanju Plataniasu (1:1), i pritom proveo svih 90 minuta na terenu.

Nemanja Rnić odigrao je svih 90 minuta u pobedi Volsbergera nad Grodigom na domaćem terenu (2:0).

Vladimir Volkov odgledao je sa klupe gostovanje Leha Pobledskidžju na kojem je njegov tim ubedljivo poražen (4:1).

Nebojša Marinković odigrao je svih 90 minuta i zabeležio gol i asistenciju u pobedi Pert Glorija nad Brizbejnom na domaćem terenu (6:3).