BODOVI PRIPALI MZT-U

Dva minuta pre kraja, Partizan nije iskoristio napad pri nerešenom rezultatu nakon čega su domaći postigli, ispostaviće se ključnih 5 poena u nizu.

Crno-beli su otvorili meč vođstvom od 7:1, ali je ekipa MZT-a brzo odgovorila i zahvaljujući dobroj saradnji bekova i centara rešila prvi deo igre u svoju korist sa osam poena prednosti. U drugoj četvrtini, naš tim je zaigrao agresivnije, što nam je uz sigurnu realizaciju Vilsona i Anđušića donelo smanjenje zaostatka na svega jedan poen. U trećoj četvrtini, prednosti domaćeg tima je ponovo uvećana uz probleme našeg tima u šutu sa linije za slobodna bacanja. U poslednjoj četvrtini Partizan je nakon trojki Milutinovića i Vilsona uspeo da preokrene rezultat, ali ne i da zadrži prednost do kraja. U poslednja dva minuta, MZT je odigrao smirenije i trijumfovao rezultatom 82:78 (27:19, 14:21, 21:16, 20:22).

Trener Partizana, Petar Božić, izavio je nakon meča da je naš tim bio svestan teškog posla koji ga očekuje u ovoj utakmici.

„I prethodnih godina smo ovde igrali tesne mečeve koje smo ili gubili ili dobijali u poslednjim trenucima meča. Nismo ušli u utakmicu kako je trebalo i nismo na pravi način iskoristili bonus faulove na početku susreta. Dozvolili smo ekipi MZT-a da šutira odlično za tri poena i tako stekne prednost. Potom sm potrošili mnogo energije da stignemo njihovu prednost, a kada smo konačno poveli, uzeli smo nekoliko ishitrenih šuteva i zbog toga nismo došli do pobede.“ – zaključio je Božić.

Najiskusniji prvotimac Partizana, Čedomir Vitkovac, čestitao je ekipi MZT-a na pobedi.

„Sigurno je da nismo ušli u meč kako smo želeli. Kasnije smo postepeno sustizali prednost domaće ekipe i kada smo je konačno prestigli, nismo imali dovoljno koncentracije da odigramo pametno i da rešimo meč u našu korist.“ – istakao je Vitkovac.

Najefikasniji u našem timu bio je Džamar Vilson sa 21 postignutim poenom. 14 je dodao Džouns, dok su dvocifreni učinak imali još i Anđušić sa 11 i Vitkovac sa 10 poena.